اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

چه کسانی دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا را دریافت می‌کنند ؟

چه کسانی دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا را دریافت می‌کنند ؟

میلیون ها انگلیسی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید-۱۹ هستند، از ماه سپتامبر (شهریور-مهر) دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا را برای افزایش محافظت از خود در آستانه فصل زمستان دریافت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری اسکای نیوز، «کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی» انگلیس (JCVI) ، فهرست اولویتی را برای افرادی که باید دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا را دریافت کنند، تعیین کرده است.

این برنامه ها به منظور اطمینان از آماده سازی «خدمات بهداشتی -درمانی» انگلیس برای انجام هرگونه فعالیت احتمالی در زمینه تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا تهیه شده است.

با این حال مقامات انگلیس هنوز منتظر انتشار اطلاعات بیشتری در زمینه لزوم تزریق دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا برای محافظت از مردم این کشور در ماه های زمستان هستند.

تزریق دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا هم زمان با شیوع آنفلوآنزا خواهد بود که به گفته مقامات بهداشتی انگلیس این مایه کوبی در حین آماده سازی برای رویارویی با یک فصل بالقوه دشوار آنفلوانزا مهم و حیاتی است.

انگلیس اولین کشوری است که راهنمایی های موقت کمپین تزریق دوز تقویتی واکسن کووید-۱۹ را منتشر می کند؛ اگرچه تعدادی از کشورهای دیگر نیز در حال بررسی پیشنهاداتی در این زمینه هستند.

«ساجد جاوید» وزیر بهداشت انگلیس گفت: اولین برنامه واکسیناسیون کووید-۱۹ به منظور بازگرداندن آزادی در این کشور است و برنامه تقویت کننده از این آزادی محافظت می کند.

وی افزود: با سرویس خدمات بهداشتی-درمانی انگلیس همکاری می کنیم تا مطمئن شویم با ارائه سریع این برنامه، از مردم انگلیس در ماه های زمستان محافظت خواهد شد./ ایرنا

واکسیناسیون کرونا برای بیماران "پیوندی"، "سرطانی" و خاص و نادر چگونه است؟

تهدید جدی کرونا برای گیرندگان اعضای پیوندی/ ۱۸ درصد تسلیم مرگ می‌شوند

احتمال مرگ کرونایی پیوند‌‌‌ عضوی‌ها ۵۰ درصد بیشتر از افراد عادی است

آیا دریافت‌کنندگان واکسن کرونا می‌توانند واکسن آنفلوآنزا بزنند؟

آیا می‌توان همزمان واکسن کووید ۱۹ و آنفلوانزا را تزریق کرد؟

لزوم تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا به بیماران پیوندی

 
 

اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 

 

کپی