اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

مجید انصاری: قوه قضائیه پشت و پناه و آخرین امید مردم است ️

مجید انصاری: قوه قضائیه پشت و پناه و آخرین امید مردم است ️

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری ️عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید براین‌که قوه قضائیه پشت و پناه و آخرین امید مردم است، گفت: مردم اگر در قوای دیگر مشکلی ببینند به قوه قضاییه تظلم‌خواهی ‌می‌کنند و اگر این مهم تقویت شود آنها عدالت را با همه وجود حس می‌کنند و امیدوار می‌شوند.

انصاری پس از انتخاب حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای به عنوان رئیس دستگاه قضا از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: تجربه دوره قبل و انتخاب شخصی از درون قوه قضائیه موفق بود و در مجموع توانست گام‌های مؤثری را برای برخی اصلاحات و پیشرفت‌ها در قوه قضائیه از جمله تهیه سند تحول و مبارزه با برخی مفاسد بردارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ادامه روند تحولی با انتخاب محسنی‌ اژه‌ای که سابقه طولانی و شناخت کامل از مشکلات، آسیب‌ها و باید و نبایدهای این قوه دارد و به عنوان معاون اول نقش کلیدی در تهیه سند تحول داشت، اتفاق مبارکی است.

وی افزود: محسنی‌ اژه‌ای در متن قضایا قرار دارد و این نقطه مثبتی است که کمک می‌کند قوه قضائیه به سمت پویایی و کارایی هرچه تمام‌تر پیش برود.

انصاری گفت: امیدواریم که در جلب رضایت عامه مردم از طریق احیای حقوق عامه، ادامه مبارزه جدی و ریشه‌ای با مفاسد بدون هرگونه ملاحظه یا تبعیض بتواند به تحکیم روابط مردم با قوه قضائیه کمک کند چرا که مردم باید با پیشرفت کار و اقدامات تحولی تأثیر مثبت آن را بر زندگی خود احساس کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: به نظر می‌رسد یکی از نقاط قوت انتخاب ‌محسنی‌ اژه‌ای این است که وی نیازمند به هیچ وقت اضافی برای شناخت قوه و نیروها و اقدامات بایسته نیست، او به طور کامل قوه قضائیه را می‌شناسد و از روز گذشته که حکم وی صادر شد به عنوان رئیس جدید قوه قضاییه می‌تواند وارد عمل شده و امیدی را که به وجود آمده جامعه عمل بپوشاند.

انصاری در پایان با بیان اینکه پیگیر بودن و پشتکار داشتن از ویژگی‌های مثبت محسنی‌ اژه‌ای است که می‌تواند به روند اصلاحی کمک کند، گفت: همچنین ارتباط با نخبگان و فعالان عرصه‌های مختلف، وجود یک رابطه مستمر دوجانبه بین جامعه و قوه قضائیه از نظر دریافت انتقادات و پیشنهادات اصلاحی از سوی مردم و توجیه و تبیین مسائل از سوی قوه قضائیه می‌تواند کمک کار قوه قضاییه باشد تا شاهد تحول و پیشرفت در این حوزه باشیم./ایرنا

 

کپی