اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

زاکانی: نرخ رشد جمعیت ایران شرایط فاجعه‌باری را تجربه می‌کند / شایستگان ‌بر مسند قدرت خواهند نشست نه سهم‌خواهان

زاکانی: نرخ رشد جمعیت ایران شرایط فاجعه‌باری را تجربه می‌کند / شایستگان ‌بر مسند قدرت خواهند نشست نه سهم‌خواهان

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت جدید نباید اجازه دهیم که سهم خواهان، میدان‌دار تشکیل کابینه شوند و شایستگان موردحمایت عموم مردم را باید بر مسند قدرت بنشانیم.

علیرضا زاکانی ظهر امروز در سخنرانی پس از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: کشورمان 1.1 درصد جمعیت جهان را داراست اما 6 درصد ثروت و امکانات طبیعی دنیا که درآمد سرشار بالفعلی در آن نهفته در خاک کشور ما وجود دارد اما بااین‌وجود بخش بزرگی از مردم گرفتار فقر هستند.

اولویت اصلی در دولت سیزدهم مبارزه سریع با فساد و تبعیض خواهد بود

وی بابیان اینکه اولویت اصلی در دولت سیزدهم مبارزه سریع با فساد و تبعیض خواهد بود، افزود: قوه قضاییه باید طبق اصل 49 قانون اساسی اموال و ثروت بربادرفته مردم توسط رانت‌خواران و ویژه خواران را از حلقوم آن‌ها بیرون آورده و به صاحبان اصلی آن بازگرداند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رئیس‌جمهور منتخب بارها در جلساتی که تشکیل‌شده بر باز توزیع ثروت در کشور تأکید داشته و معتقد است ثروت موجود در کشور ناعادلانه توزیع‌شده و به افزایش فقر و فلاکت در بین اقشار نابرخودار از امکانات ویژه منجر می‌شود.

ایجاد زمینه تشکیل خانواده از اولویت‌های دولت جدید است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد زمینه تشکیل خانواده از اولویت‌های دولت جدید است، سال 89، 900 هزار واقعه ازدواج در ایران ثبت‌شده بود که این رقم در سال 99 به 500 هزار واقعه رسیده و نرخ رشد جمعیت در کشور شرایط فاجعه باری را تجربه می‌کند.

زاکانی بابیان اینکه برداشته شدن موانع تولید و اشتغال گام مهمی است که با تشکیل دولت مکتبی سیزدهم در کشور عملیاتی می‌شود، افزود: در دولت جدید نباید اجازه دهیم که سهم‌خواهان، میدان‌دار تشکیل کابینه شوند و شایستگان مورد حمایت عموم مردم را باید بر مسند قدرت بنشانیم.

رفع مشکلات اقتصادی به‌عنوان اولویت نخست در دولت سیزدهم عملیاتی شود

وی گفت: رفع مشکلات اقتصادی باید به‌عنوان اولویت نخست در دولت جدید عملیاتی شود تا مردم تفاوت و تغییر را لمس کنند، مبارزه بی‌امان با تبعیض و فساد به‌عنوان دو منشاء اصلی فقر و فلاکت در ایران، اولویت‌های مهم دولت سیزدهم برای زنده نگه‌داشتن امید در بین مردم و حفظ آن‌ها در تحولات بعدی جامعه ایرانی خواهد بود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم‌اکنون ثروت موجود در ایران به‌صورت نابرابری در بین عده‌ای از افراد توزیع می‌شود بخش بزرگی از مردم سهمی از بیت‌المال نمی‌برند، در دولت منتخب باید باز توزیع ثروت اصلاح شود تا مردم در یک بازه زمانی کوتاه تغییرات را احساس کنند تا برای همراهی با دولت در تحولات بعدی امیدوار شوند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان در دوره جدید باید از اتاق‌های دربسته خود خارج شوند و اصل نظارت مردم بر خود را بپذیرند و خود را در مقام پاسخگویی به جامعه قرار دهند./تسنیم

کپی