اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

آمار روزانه فوتی کرونا در استان همدان صفر شد

آمار روزانه فوتی کرونا در استان همدان صفر شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که آمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به صفر رسید به نحوی که در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ویروس کرونا گزارش و ثبت نشده است.

دکتر «محمد طاهری» افزود: آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووید از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون در این استان به ۲ هزار و ۲۶۶ مورد رسیده است.

وی بیان کرد: همچنین با شناسایی ۱۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۱۸ هزار و ۳۴۴ و بیماران سرپایی مثبت به ۴۵ هزار و ۳۹۶ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷۲ مورد بود که ۷۳  نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

وی گفت: ۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۲۸ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۸۱۰، بهار ۹۸۵، تویسرکان یک هزار و ۲۴، رزن ۷۷۶، درگزین ۲۹۰، فامنین ۳۱۸ و کبودراهنگ یک هزار و ۲۹ نفر است.

دکتر طاهری افزود: همچنین تاکنون سه هزار و ۳۰۸ نفر در ملایر، ۲ هزار و ۳۲۷ نفر در نهاوند و هفت هزار و ۴۷ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان ۲ شهرستان «فامنین و  اسدآباد» در وضعیت زرد کرونایی و مابقی در وضعیت نارنجی قرار دارند./ ایرنا

کپی