اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

کشف ۷۵۰ کیلوگرم موادمخدر در شهرستان خاش

کشف ۷۵۰ کیلوگرم موادمخدر در شهرستان خاش

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی، دستگیری ۲ سوداگر مرگ و کشف ۷۵۰ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان خاش خبر داد.

 سردار احمد طاهری اظهارداشت: جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر خاش با اشراف اطلاعاتی خود، از فعالیت باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی که با قاچاق محموله موادمخدر از مرزهای شرقی کشور به شهرستان مذکور، قصد انتقال آن به مناطق مرکزی کشور را داشتند مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر خاش با پایش دقیق منطقه، محل دپوی مواد مخدر قاچاقچیان را در ارتفاعات "پشتکوه" این شهرستان شناسایی و عصر روز گذشته این محل را به محاصره خود در آوردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در نهایت مأموران طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه وارد عمل شده و ۲ نفر از قاچاقچیان را به همراه ۲ قبضه سلاح کلاش و ۸۸ تیر جنگی دستگیر  و در پاک سازی محل ۷۵۰ کیلو و ۲۹۰گرم مواد افیونی شامل ۴۶۱ کیلو و ۲۳۰ گرم تریاک و ۲۹۸ کیلو و ۶۰ گرم شیشه و مواد پیش ساز شیشه که به طرزی ماهرانه در کوهستان‌های محل دپو شده بود را کشف کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای متواری این باند، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با تمام توان در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق موادمخدر در سطح استان، حضوری فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد.ایسنا

کپی