اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

سازمان های بین المللی حملات آمریکا علیه سوریه و عراق را محکوم کردند

سازمان های بین المللی حملات آمریکا علیه سوریه و عراق را محکوم کردند

۱۱۳ سازمان و گروه مدافع حقوق بشر و آزادی های مدنی و گروه های دینی و صلح در آمریکا و دیگر نقاط جهان دیروز (پنجشنبه )طی نامه ای به" جو بایدن" رئیس جمهور آمریکا، حملات هوایی اخیر آمریکا به سوریه و عراق را محکوم کردند.

به گزارش روز پنجشنبه روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن،این گروه‌ها از بایدن خواستند تا به حملات مرگبار آمریکا خارج از صحنه درگیری های نظامی به رسمیت شناخته شده و همچنین به استفاده از پهپادها برای انجام حملات هوایی پایان دهد.

گروه های مزبور همچنین تاکید کردند که حملات شکل گرفته توسط نیروهای آمریکایی غیرقانونی بوده و پایه گذار " جنگ های ابدی " هستند. این حملات به مسلمانان و مردم دارای پوست قهوه ای و سیاه آسیب رسانده اند.

این سازمان های در نامه خود به بایدن همچنین خاطرنشان کردند که زمان آن فرارسیده تا در جهت احترام گذاشتن به امنیت و حفظ جان مردم گام برداریم.

بر اساس این گزارش ، حملات مرگ بار زیربنای خط مشی آمریکا را تشکیل می دهد که بر جنگ و ویرانگری مبتنی است و همین امر تاکنون باعث شعله ور شدن جنگ ها و درگیری های نظامی خونبار و کشته شدن صدها هزار تن از شهروندان بی دفاع و آواره شدن شمار بسیاری از مردم در جهان شده است./ ایرنا

کپی