اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

۱۹۹ هزار تن کالا از مرزهای آذربایجان غربی ترانزیت شد

۱۹۹ هزار تن کالا از مرزهای آذربایجان غربی ترانزیت شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: ۱۹۹ هزار تن کالا طی سه ماه نخست امسال از مرزهای استان ترانزیت شده که از این میزان ۵۴ درصد ترانزیت ورودی و ۴۶ درصد ترانزیت خروجی است.

ارسلان شکری  افزود: در سه ماهه نخست سال جاری ۱۰۸ هزار تن ترانزیت ورودی و نزدیک به ۹۱ هزار تن ترانزیت خروجی در پایانه‌های مرزی استان ثبت شد.

وی اضافه کرد: ترانزیت ورودی در استان طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۶۵ درصد و ترانزیت خروجی نیز ۲ هزار و ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: با توجه به بازگشایی مرزها و انجام  ترانزیت کالا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، شاهد رشد چشمگیر میزان ترانزیت ورودی و خروجی  کالا در مرزهای استان هستیم.

شکری بیان کرد: بیشترین رشد ترانزیت خروجی در بین پایانه‌های مرزی متعلق به "بازرگان" با بیش از سه هزار درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده و امسال ۸۱ هزار تن کالا در این مرز ترانزیت شده است.

به گزارش ایرنا، یکی از مهمترین مزیت های مرزی آذربایجان غربی ترانزیت ورودی و خروجی به کشور است.

آذربایجان غربی ۹۶۷ کیلومتر مرز و پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی، سرو ارومیه، تمرچین پیرانشهر و صنم بلاغی پلدشت دارد./ایرنا

کپی