اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

تعطیلی 7 شهر خوزستان به دلیل دمای بالا 50 درجه

تعطیلی 7 شهر خوزستان به دلیل دمای بالا 50 درجه
زهره افشار خبرنگار

گرمای بالای 50 درجه بخش‌هایی از استان‌های جنوب غربی کشور مانند ایلام و خوزستان را فراگرفت و موجب تعطیلی 7 شهر خوزستان در روز چهارشنبه شد. «شهاب صدیقی»، مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان به «ایران» گفت:

 روز چهارشنبه با توجه به اعلان سازمان هواشناسی مبنی‌بر دمای بالای 50 درجه در 6 شهر استان با هدف حفظ سلامتی مردم و پایداری شبکه برق مجبور شدیم این شهرها را تعطیل کنیم. وی افزود: در 9 تیرماه دستگاه‌های اجرایی و اداره‌های دولتی شش شهرستان، آبادان، خرمشهر، کرخه، شوش، دشت آزادگان و هویزه تعطیل بود. از سوی دیگر بهبهان نیز به‌دلیل مشکلی که در سیستم برق آن وجود داشت تعطیل اعلام شد که در مجموع 7 شهر تعطیل شد. وی تأکید کرد: البته مراکز امدادی، بیمارستان‌ها، اورژانس، آتش‌نشانی و بخش‌های خدمات‌رسان برخی دستگاه‌ها همچنان فعال بودند.
وی خاطرنشان کرد: کنکور سراسری براساس برنامه قبلی اعلام شده برگزار می‌شود.     
پایداری دمای بالای 50 درجه          
در همین حال «صادق ضیاییان»، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی به «ایران» گفت: امروز (پنجشنبه) و فردا نیز دمای خوزستان در برخی از شهرهای آن همچنان بالای 50 درجه خواهد بود که با توجه به تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه طبق روال همیشه نیازی به تعطیلی از سوی مدیریت بحران استان نخواهد بود. از روز جمعه روند نزولی دما در خوزستان با شیب ملایم روی خواهد داد وی با اشاره به گرمای بالا در استان‌های جنوب غربی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه تصریح کرد: در روز چهارشنبه به جز در خوزستان ما شاهد دمای بالای 50 درجه در بخش‌هایی از استان ایلام هم بودیم . ضیاییان گفت: در روزهای آینده تغییر محسوس دمایی در دیگر نقاط کشور وجود نخواهد داشت.


 

کپی