اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

جودوکاران پارالمپیکی در رده اول و دوم رنکینگ جهانی

جودوکاران پارالمپیکی در رده اول و دوم رنکینگ جهانی

فدراسیون بین‌المللی ورزش نابینایان و کم‌بینایان رنکینگ جودوکاران پارالمپیکی ایران را اعلام کرد که «محمدرضا خیرالله‌زاده» و «وحید نوری» به ترتیب در رده اول و دوم دسته‌های به اضافه یکصد و منهای ۹۰ کیلوگرم قرار دارند.

«وحید نوری» و «محمدرضا خیرالله‌زاده»، ۲ جودوکار ملی‌پوش هستند که با کسب بهترین رنکینگ توانستند سهمیه حضور در پارالمپیک توکیو را کسب کنند و هم اکنون نیز به عنوان ورزشکاران شانس رسیدن به سکو در لیست اعزام قرار گرفتند. نوری و خیرالله‌زاده مدال طلای قهرمانی جهان را در کارنامه دارند.

فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های نابینایان، رنکینگ جودوکاران در دسته‌های مختلف را اعلام کرد که «محمدرضا خیرالله‌زاده» در وزن به اضافه یکصد کیلوگرم در صدر دسته خود قرار گرفت. او پیش از این توانسته بود مدال طلای مسابقات جهانی را از آن خود کند. خیرالله‌زاده همچنین مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در ۲ بخش انفرادی و تیمی را کسب کرد.

«وحید نوری» جودوکار وزن منهای ۹۰ کیلوگرم ایران دیگر ورزشکاری است که سهمیه را به دست اورده و اکنون در جایگاه دوم وزن خود قرار دارد. نوری مدال طلا قهرمانی جهان، مدال طلا بازی‌های آسیایی و مدال نقره بخش تیمی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد./ فدراسیون نابینایان

کپی