اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

دستگیری کلاهبردار 4 میلیاردی در پایتخت

دستگیری کلاهبردار 4 میلیاردی در پایتخت

ئیس پلیس فتا با اشاره به دستگیری کلاهبرداری که با ادعای توانایی جذب فالوور از 30 مدیر فروشگاه های مجازی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 4 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" اظهار داشت:  شخصی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و اظهار کرد، از فروشندگان فعال کفش و کتانی تهران می باشد و برای   تبلیغات و افزایش دنبال کنندگان صفحه اینستاگرامی فروشگاهش،  با فردی در فضای مجازی آشنا شده است.
وی عنوان کرد: شاکی در ادامه اظهار کرد ، این فرد مدعی بود که می تواند به طور تضمیمی تعداد فالورهای فروشگاهم را افزایش دهد.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه شاکی مبلغ 200 میلیون ریال به حساب وی پرداخت و متهم پس از دریافت وجه از پاسخگویی به تلفن همراه شاکی امتناع ورزیده بود، ادامه داد: هویت متهم شناسایی و پس از هماهنگی های قضائی ، وی در مخفیگاهش در یکی از شهر های اطراف تهران دستگیر شد.  

این مقام انتظامی افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی متهم به 30 فقره کلاهبرداری به همین شیوه معترف و کارشناسان پلیس فتا تعدادی از مال باختگان را شناسایی کردند. 

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 4 میلیارد ریال محاسبه کرده اند، اضافه کرد: کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.
وی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد:  به هویت های اعلامی  در فضای مجازی اعتماد نکنید و قبل از سرمایه گذاری از طریق فضای مجازی شناخت کافی از طرف مورد معامله را داشته باشند و تا حصول اطمینان از اطلاعات شغلی و هویتی طرف مقابل و یا دریافت خدمات  از هرگونه واریز وجه  و یا بیعانه خودداری کنید و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir موارد را گزارش کنند.

کپی