اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

مراجعان روزانه سرپایی کرونا در تهران به بیش از ۱۰هزار نفر رسید

مراجعان روزانه سرپایی کرونا در تهران به بیش از ۱۰هزار نفر رسید

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در حال حاضر در شرق استان تهران، شهر دماوند و فیروزکوه دارای وضعیت قرمز کرونایی هستند و آخرین بررسی های ما نشان می دهد که بقیه شهرهای استان تهران از جمله شهر تهران نارنجی هستند.

دکتر علیرضا زالی اظهار داشت: افزایش مراجعان سرپایی کرونا در تهران به عنوان هشدار باید تلقی کرد و روز گذشته برای اولین بار پس از چندین روز، باردیگر تعداد مراجعان سرپایی از عدد ۱۰ هزار نفر بیشتر شده است.

وی با بیان این که افزایش آمار بیماران کرونایی در شهر و استان تهران رخ داده است، گفت: در چهارمین هفته خرداد نسبت به هفته اول خرداد ماه ۹ درصد افزایش مراجعان کرونا را داشتیم و همچنین در هفته سوم خرداد ماه نسبت به هفته اول خرداد ماه ۳.۳ درصد افزایش را شاهد بودیم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین گفت: میزان مراجعین بستری هم در ۴۸ ساعت گذشته روبه افزایش بوده است.

زالی ادامه داد: در حال حاضر در تهران ۴ هزار و ۵۰۰ نفر بیمار کرونایی بستری داریم که از این تعداد ۱۹۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. تعداد موارد جدید بستری روز گذشته در تهران به عدد ۹۸۰ بیمار رسیده است.

تهران همچنان نارنجی است

این پزشک متخصص افزود: در حال حاضر در شرق استان تهران، شهر دماوند و فیروزکوه دارای وضعیت قرمز کرونایی هستند و آخرین بررسی های ما نشان می دهد که بقیه شهرهای استان تهران از جمله شهر تهران نارنجی هستند.

وی از مردم  خواست همچنان توصیه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها را به طور جدی رعایت کنند.

 براساس آخرین آمار وزارت بهداشت در روز دوشنبه ( 7 تیرماه )، ۱۴۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۸۴ هزار و ۱۲۷ نفر رسید.

براین اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۹۲ هزار و ۸۰۹ نفر رسید و تا کنون ۲ میلیون ۸۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته  یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و سه هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

/ایرنا

کپی