اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
احتمال تزریق واکسن پاستور به افراد زیر ١٨ سال

هفته دیگر واکسیناسیون افراد ۶۵ سال به بالا را شروع می‌کنیم

هفته دیگر واکسیناسیون افراد ۶۵ سال به بالا را شروع می‌کنیم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود ۹ میلیون دوز واکسن به دست ما می‌رسد و به محض اینکه محموله اول هفته آینده به دست ما رسید، واکسیناسیون افراد ۶۵ سال به بالا را شروع می‌کنیم

 به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا رئیسی ادامه داد: از هفته آینده نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن ایرانی و خارجی به صورت هفتگی به دست ما خواهد رسید و این روند شش هفته ادامه پیدا خواهد کرد و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود ۹ میلیون دوز واکسن به دست ما می‌رسد و به محض اینکه محموله اول هفته آینده به دست ما رسید واکسیناسیون افراد ۶۵ سال به بالا را شروع می‌کنیم. جمعیت این گروه (۶۵-٧٠) حدود یک میلیون و ٨٠٠ هزار نفر هستند و یک هفته یا ١٠ روز بعد فراخوانی برای افراد ۶۰ سال به بالا اعلام خواهد شد که جمعیت آن‌ها ٢ میلیون و ۴۶٠ هزار نفر هستند و در این صورت واکسیناسیون سالمندان در فاز دوم به پایان می‌رسد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره واکسیناسیون بیماران خاص و جانبازان در بخش دوم فاز دوم گفت: واکسیناسیون جانبازان ۵۰ درصد به بالا انجام شده است و در برخی از استان‌ها نیز جانبازان بالای ۴۰ درصد نیز واکسن دریافت کرده‌اند و جانبازان ۲۰ درصد نیز در فاز بعد واکسینه می‌شوند.
وی گفت: در مرداد ماه دو کار بسیار مهم انجام می‌شود که بر این اساس واکسیناسیون اساتید دانشگاه و معلم‌ها در دستور کار قرار دارد. وی درباره بازگشایی مدارس اظهار کرد: برای افراد زیر ۱۸ سال واکسن موجود نیست و واکسیناسیون فعلاً شامل حال دانش آموزان نخواهد شد اما راننده‌های سرویس مدارس و کارکنان آموزش و پرورش واکسینه خواهند شد. نیاز است آموزش و پرورش فاصله گذاری اجتماعی در کلاس‌ها را رعایت کند و تعداد دانش آموزان حاضر در کلاس کاهش پیدا کند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه به شدت به دنبال آن هستیم که واکسیناسیون تسریع شود، گفت: خوشبختانه واکسن پاستور در حال نهایی شدن است و در صورتی که نتایج بالینی آن با موفقیت طی شود برای افراد زیر ۱۸ سال مفید خواهد بود و می‌توان برای واکسینه کردن این افراد از آن استفاده کرد.
کپی