اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

توقیف ماینر های قاچاق در "میانه"

توقیف ماینر های قاچاق در "میانه"

جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کشف 42 دستگاه ماینر غیر مجاز قاچاق به ارزش 12 میلیارد ریال در شهرستان "میانه" خبر داد.

سردار"علی محمدی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت 2 واحد صنفی سودجو در زمینه قاچاق و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان "میانه" قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ماموران پلیس آگاهی در بازرسی از واحدهای صنفی شناسایی شده مجموعا موفق به کشف 42 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق شدند، افزود: کارشناسان ارزش آنها را  12 میلیارد ریال برآورد کردند.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در همین رابطه 3 متهم دستگیر و به مراجع قضائی تحویل شدند، خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد و فعالیت غیرمجاز مزارع ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود، لذا از شهروندان تقاضا می شود برای کمک به اقتصاد و امنیت کشور خصوصا پیشگیری از اختلال در شبکه برق رسانی، در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق تماس با شماره 110 به پلیس اطلاع دهند.#پلیس

کپی