اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

رونمایی از آثار برتر ترانه سرایان ویژه المپیک ۱+۲۰۲۰

رونمایی از آثار برتر ترانه سرایان ویژه المپیک ۱+۲۰۲۰

مسوول ستاد فرهنگی کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: آیین اختتامیه جشنواره شعر المپیک امروز- سه شنبه با حضور مقامات ارشد ورزش کشور برگزار می‌شود و در آن برترین آثار شاعران و ترانه سریان ویژه المپیک رونمایی می شود.

امین عارف نیا روز سه شنبه درباره رونمایی از سرود ملی گفت:‌ مراسم اختتامیه جشنواره شعر المپیک امروز در پردیس سینمایی باغ کتاب با حضور سید صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و رسانه ها برگزار می‌شود.

وی افزود: سال گذشته فراخوان جشنواره شعر و ترانه همه برای ایران منتشر و از شاعران و ترانه سرایان دعوت شد تا اشعار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند که این آثار داوری و بررسی شد.

مسئول ستاد فرهنگی کاروان ایران به توکیو افزود: این آثار برتر در قالب قطعات موسیقی تولید و نماهنگ آن ساخته شده است که در رسانه ملی و  اجتماعی هم منتشر می‌شود.

آیین بدرقه کاروان هفته آینده برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت توسعه فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی درباره آیین بدرقه کاروان ایران به توکیو که قرار بود در هفته المپیک برگزار شود؛ توضیح داد: این آیین قراربود پنجشنبه جاری برگزار شود که به هفته آینده و در آکادمی ملی المپیک موکول شد.

پیش تر قرار بود آیین بدرقه کاروان اعزامی به توکیو در مجاورت مرتفع‌ترین برج پرچم جمهوری اسلامی ایران در اراضی عباس‌آباد تهران برگزار شود.

 ایران زیبا در توکیو

عارف نیا درباره برنامه های فرهنگی در توکیو هم گفت: مقدمات برگزاری نمایشگاه ایران زیبا با همکاری سفارت ایران در توکیو در حال فراهم شدن است که این نمایشگاه تلفیقی از هنر و فرهنگ و تمدن ایران است.

وی درباره محصولاتی که در این نمایشگاه به معرض علاقه‌مندان گذاشته خواهد شد توضیح داد: محتویات این نمایشگاه از ایران به توکیو ارسال می‌شود.

ستاد کمیته برنامه های فرهنگی المپیک توکیو برای نخستین بار با پیشنهاد رئیس کمیته ملی المپیک در وزارت ارشاد تشکیل شد.

هدف از تشکیل این ستاد کمک به تقویت انسجام و همبستگی ملی در حمایت از کاروان ایران به توکیو، تصویر سازنده از روحیه جوانمردی، صلح طلبی و نوع دوستی ایرانیان، معرفی پیشینه ورزش و مصادیق ورزش‌های باستانی ایران، معرفی فرهنگ، هنر و میراث تمدنی ایران و کمک به ایجاد شور ملی در حمایت از کاروان است.  

همچنین فعالیت‌های ستاد در سه محور و در ۲ بخش داخلی و بین‌المللی دنبال می‌شود.

بازی‌های المپیک توکیو با یکسال تاخیر به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا اول مردادماه امسال در توکیو برگزار می‌شود./ ایرنا

 

کپی