اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کیخا المپیکی نشد

کیخا المپیکی نشد

فدراسیون جهانی ژیمناستیک اسامی المپیکی‌های این رشته را اعلام کرد که نامی از ملی‌پوش ایرانی در آن دیده نمی‌شود.

«سعیدرضا کیخا» که موفق شده بود در مسابقات گزینشی المپیک که در قطر برگزار شد مدال طلا را از آن خود کند با اختلاف کمی نتوانست سهمیه المپیک توکیو را از آن خود کند.

سایت فدراسیون جهانی ژیمناستیک در گزارشی به بررسی ورزشکاران المپیکی این رشته پرداخته که نامی از کیخا در آن دیده نمی‌شود. کیخا برای رسیدن به توکیو رقابت سختی را با «کوهِی کامِیاما» ژیمناست ۳۲ ساله ژاپنی داشت و در نهایت با اختلاف امتیاز خیلی کم از قطار توکیو پیاده شد.

کیخا که با مدال نقره مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ ملبورن خود را به عنوان یک مدعی کسب سهمیه معرفی کرده بود با بدشانسی فینال مسابقات باکو را از دست داد و نتوانست امتیاز کامل آن گزینشی را از آن خود کند.

مسابقات گزینشی المپیک باکو اسفندماه سال ۱۳۹۸ برگزار شد و کیخا به عنوان نفر سوم راهی فینال شد اما با شیوع و فراگیری ویروس کرونا در سطح جهان، فینال این رقابت‌ها لغو و نتیجه مقدماتی برای ورزشکاران به عنوان نتیجه نهایی اعمل شد. این تصمیم کیخا را از المپیک دور کرد.

سعیدرضا کیخا ملی‌پوش ارزشمند ژیمناستیک ایران توانست با اقتدار در فینال وسیله خرک حلقه جام جهانی قطر با نمره ۱۵.۲۰۰ قهرمان شد و به مدال طلا رسید./ ایرنا

کپی