اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

قول ویژه کریس به هواداران پرتغال

قول ویژه کریس به هواداران پرتغال

کاپیتان تیم ملی پرتغال با انتشار پستی در اینستاگرام، از حمایت هواداران تیم ملی پرتغال در طول رقابت های یورو 2020 تشکر کرد.

تیم ملی پرتغال با درخشش کریستیانو رونالدو موفق به صعود از گروه مرگ یورو 2020 شد. این تیم اما در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات مقابل بلژیک با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا رویایی تکرار قهرمانی یورو 2016 برای هوادارانش خیلی زود از بین برود. در پایان این دیدار همه توجهات به سمت کریستیانو رونالدو بود؛ فوق ستاره ای که با 5 گل زده در مرحله گروهی، یک تنه تیمش را به دور حذفی رساند و به دنبال عبور از رکورد گل های ملی علی دایی نیز بود.

با حذف پرتغال اما این اتفاق به شهریور سال جاری موکول شد. رونالدو بعد از به صدا در آمدن سوت پایان بازی، ناراحت ترین بازیکن تیم ملی پرتغال بود چرا که این بار نتوانست با درخشش خود، تیم ملی کشورش را برنده زمین کند. کوبیدن بازوبند به زمین و صحبت هایی که او با کورتووا داشت، از جمله حواشی بودند که چند ساعت بعد از بازی پرتغال – بلژیک در رسانه های اجتماعی به آن پرداخت بسیاری صورت گرفت.

رونالدو اما بدون توجه به تمامی این موارد و حواشی، با انتشار یک پست به زبان پرتغالی (او معمولا پست های خود را به زبان انگلیسی منتشر می کند.) به زبان مادری با هواداران تیم ملی کشورش صحبت کرد: او در بخش اول صحبت های خود با اشاره به عملکرد تیم ملی پرتغال نوشته است: "ما نتیجه ای که می خواستیم را کسب نکردیم و جام را زودتر از آن چیزی که تصور می کردیم، ترک کردیم. با این حال نسبت به عملکرد خودمان احساس غرور داریم و تمام تلاش خود را برای تکرار قهرمانی مان به کار بردیم. این تیم نشان داد که هنوز می تواند پرتغالی ها را شاد کند."

کاپیتان تیم ملی پرتغال در بخش دوم صحبت هایش با تمجید از هواداران گفته است: "هواداران مان به صورت خستگی ناپذیری از آغاز تا پایان جام از ما حمایت کردند. ما به خاطر آنها دویدیم و جنگیدیم؛ تمام تلاشی که انجام دادیم به خاطر هواداران بود برای اینکه لایق اعتماد آنها باشیم."

رونالدو صحبت های خود را این گونه به پایان برد: "نتوانستیم به هدفی که می خواهیم برسیم ولی عمیق ترین تشکرات خود از هوادارانمان داریم و به تیم بلژیک هم تبریک می گویم. برای تمام تیم هایی که در جام باقی مانده اند هم آرزوی موفقیت می کنم و در مورد خودمان هم باید بگویم که با قدرت هر چه تمام تر بر خواهیم گشت. زنده باد پرتغال ..."

بخش پایانی صحبت های رونالدو نشان می دهد که او هنوز از حضور در تیم ملی سیر نشده و انگیزه بالایی برای ادامه دادن و ثبت رکوردهایی شگفت انگیزتر با لباس تیم ملی پرتغال در سر دارد. این می تواند بهترین خبر ممکن برای پرتغالی ها باشد چرا که با حضور رونالدو، تیم آنها قدرتی به مراتب بیشتر دارد که فعلا جایگزینی هم برای آن وجود ندارد./ ورزش سه

بیشتر بخوانید:

واکنش رئیس جمهوری پرتغال به حذف یاران رونالدو

---
---
کپی