اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

علی‌نژاد: هیچ کدام از سهمیه‌های تکواندو دوپینگ نکردند

علی‌نژاد: هیچ کدام از سهمیه‌های تکواندو دوپینگ نکردند

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: هیچ کدام از سهمیه‌های تکواندو ما دوپینگ نکردند؛ یک نفر در کاراته بوده و علی رغم تجربه و تاکیدات که بدون نظر پزشک دارو مصرف نکند با نظر پزشک خانوادگی‌اش دارویی استفاده کرده و تست دوپینگ وی در جایی که قبلا سهمیه هم گرفته بود مثبت شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان درباره برگزاری مسابقات لیگ در دوران کرونا اظهار داشت: مدیران عامل استقلال و پرسپولیس در مجمع هستند و اگر لیگ‌ها برگزار نمی‌شد این شور و نشاط و توفیقات فوتبال حاصل نمی‌شد. اردوهای تیم‌های ملی در سریع ترین وقت با کمک پزشکی ورزشی آغاز شد و نقش این فدراسیون در ورزش پررنگ‌تر شد و جایگاه مهم این فدراسیون را نشان داد.

وی در ادامه افزود: سال ۹۹ به سختی گذشت اما امیدوارم پایان سال ۱۴۰۰ با واکسیناسیون عمومی به زندگی عادی برگردیم. در بحث دوپینگ فعالانه عمل شد و اجازه داده نشد علی رغم شرایط سخت، دوپینگ و آزمایشات روی زمین بماند. جزو اولین کشورهایی بودیم که ورزشکاران خود را واکسینه کردیم.

معاون وزیر ورزش درباره شایعه دوپینگ ورزشکاران تکواندو خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چه اصراری هست که هر چه توضیح می‌دهیم باز هم این موضوع مطرح می‌شود. هیچ کدام از سهمیه‌های تکواندو ما دوپینگ نکردند. یک نفر در کاراته بوده و علی رغم تجربه و تاکیدات که بدون نظر پزشک دارو مصرف نکند با نظر پزشک خانوادگی‌اش دارویی استفاده کرده و تست دوپینگ وی در جایی که قبلا سهمیه هم گرفته بود مثبت شده است.

علی‌نژاد در ادامه گفت: در تعداد سهمیه‌ها برای المپیک رکورد ایران شکسته شد. علی رغم مشکلات مالی، شیوع کرونا و لغو شدن رویدادهایی که شانس کسب سهمیه داشتیم، این رکورد کسب شد. در بخش تعداد سهمیه زنان هم رکورد شکسته شد. تا ۱۰ تیر هم در دوومیدانی شانس کسب سهمیه توسط پیرجهان و پرتو آذر را داریم. البته پرتو آذر در لیست ذخیره است.

وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون جهانی دوچرخه سواری درخصوص انتخابات این فدراسیون به ایران نامه زده یا خیر، اذعان داشت: فدراسیون جهانی نامه‌ای نزده بلکه شیطنت‌هایی از داخل انجام شده است. مشکلی در مجمع دوچرخه سواری نبوده و برخی‌ها که منافعشان در خطر بود اقدامات ضد منافع ملی انجام دادند و جا دارد مراجع ذی ربط اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون وزیر ورزش درخصوص نامه فدراسیون جهانی ژیمناستیک و ورود کمیته ملی المپیک ایران به حواشی این رشته تصریح کرد: بر اساس نامه سازمان بازرسی تخلفاتی از سوی اینچه‌درگاهی اعلام و صلاحیت وی تایید نشد. برخی آن را به دروغ دخالت دولت و وزارت ورزش عنوان کردند و جای تاسف دارد که این مطالب دروغ به جامعه و اعضای مجمع داده شده و فدراسیون جهانی حساس‌شده و کمیته در حال آماده کردن پاسخ در این خصوص است. عجله‌ای برای برگزاری مجمع نداریم و تلاش می‌کنیم با هماهنگی کمیته و فدراسیون جهانی کار را پیش را ببریم.

علی‌نژاد در پایان درباره اینکه ورزشکاران ژیمناستیک ناراحت بودند که وزارت ورزش برای مدال آنها پیام تبریک نفرستاده، خاطرنشان کرد: سطح مسابقات فرق دارد. خیلی معمول نیست که به همه کاپ‌های جهانی پیام تبریک داده شود. به طور کلی اگر سهمیه‌ای به دست می‌آمد، حتما تبریک گفته می‌شد. کاراته ۱۳-۱۴ مسابقه رفت اگر برای همه تبریک گفته بودیم می‌توانید ایراد بگیرید .به فدراسیون ژیمناستیک برای اعزام به قطر کمک شد. برخی مشکل خروج از کشور داشتند و وزارت ورزش کمک کرد، در خصوص تهیه بلیت هم کمیته هزینه‌ها را پرداخت کرده است. اگر این حمایت‌ها نبود بحث اعزام هم نبود. هنوز چیزی در مورد سهمیه به ما اعلام نشده اما امیدواریم کیخا سهمیه را بگیرد./ ایرنا

کپی