اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

دستگاه سنگ شکن گارگر جوان را بلعید

دستگاه سنگ شکن  گارگر جوان را بلعید

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: یک کارگر جوان بر اثر گرفتار شدن در زیرآواری از خاک در دستگاه سنگ شن یک معدن استخراج شن و ماسه جان سپرد.

 محمد هادی قانع ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران دربیان جزئیات این حادثه گفت: در پی اعلام این حادثه در ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه امروز مبنی بر گرفتار شدن کارگری در دستگاه سنگ شکن یک معدن استخراج شن و ماسه، بی درنگ آتش نشانان ایستگاه‌های ۷ و ۹ به همراه خودروهای پشتیبان به محل حادثه واقع در روستای کفترک اعزام شدند.

وی تصریح کرد: به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که کارگری در حال انجام عملیات پاک سازی دستگاه سنگ شکن موجود در معدن بوده که ناگهان در زیرآوار مقداری زیادی از خاک و سنگ (به ارتفاع ۲ متر) گرفتار می‌شود.

قانع تصریح کرد: آتش نشانان به محض حضور در محل حادثه به سرعت اطراف محل حادثه را با قراردادن علائم هشداردهنده و کشیدن نوار احتیاط ایمن سازی کردند و پس از قطع کردن برق دستگاه، تیم امدادی عملیات آوار برداری را انجام دادند.

قانع گفت: پس تلاش بی وقفه، نیروهای آتش نشانی با استفاده از تجهیزات ویژه نجات، توانستند به کارگر ۲۸ ساله، دسترسی پیدا کرده و پیکر وی را از زیر خاک و سنگ بیرون آورند.

وی یادآور شد: عوامل اورژانس حاضر در محل بلافاصله مرد مصدوم را مورد معاینه قرار دادند که پس از انجام معاینات اولیه و تائید مرگ وی، اعلام کردند که این کارگر در همان لحظات اولیه وقوع حادثه جان خود از دست داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، بیان داشت: رعایت اصول ایمنی قبل از انجام هر کاری ضروری است و تمامی کارگران باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشند تا شاهد چنین حوادث تلخ و ناگواری نباشیم.مهر 

کپی