اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

اعلام آمادگی هلال‌احمر برای کمک به واکسیناسیون سراسری

اعلام آمادگی هلال‌احمر برای کمک به واکسیناسیون سراسری

رئیس جمعیت هلال‌احمر از آمادگی این جمعیت برای مشارکت در واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا با بهره‌گیری از ۱۶۰ مرکز درمانی هلال‌احمر در کشور خبر داد و گفت: هلال‌احمر همچنان به دنبال واردات واکسن نیز هست تا هر چه سریع‌تر نیازهای کشور در این زمینه رفع شود.

کریم همتی روز دوشنبه در نشست شورای معاونین این جمعیت با اعلام این خبر اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد بودیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرکتی ارزشمند اقدام به تزریق واکسن ایرانی کردند و امروز این مطالبه نیز به وجود آمده که هر چه سریع‌تر جامعه تحت پوشش واکسن قرار گیرد. در این میان هلال احمر اقدام به واردات واکسن کرد اما تزریق به پرسنل خود را در اولویت قرار نداد و طبق مقررات تنظیم شده و پس از ماه ها به پرسنل هلال احمر که در معرض خطر بوده و در عملیات های مختلف حضور دارند، در روزهای آینده واکسن تزریق خواهد شد.

وی افزود: هلال احمر همچنان به دنبال واردات واکسن نیز هست تا هر چه سریع تر نیازهای کشور در این زمینه رفع شود. از سوی دیگر هلال احمر اعلام آمادگی کرده که با بهره گیری از مراکز ۱۶۰ گانه خود در سراسر کشور می تواند در امر واکسیناسیون سراسری مشارکت کند. این امر به وزارت بهداشت نیز اطلاع داده شده تا از ازدحام در مراکز واکسیناسیون کاسته شود.

جمعیت هلال احمر تا کنون بیش از ۴ میلیون ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد کرده و طبق برنامه جمعیت این واردات ادامه خواهد داشت.

اجرای نذر آب ۴

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به آغاز طرح نذر آب۴ در کشور خاطرنشان کرد: امروز در کشور کمبود آب وجود دارد و این کمبود آب به شهروندان برخی استان ها آسیب وارد کرده و هلال احمر بر خود واجب می داند به یاری آسیب دیدگان شتافته و در این طرح خیرین نیز کمک بسزایی خواهند کرد اما به علت قرمز شدن استان های جنوبی کشور بواسطه شیوع کرونا، شاید این طرح با چند هفته تاخیر آغاز شود. امسال گرفتاری مردم زودتر آغاز شده و از اواخر اردیبهشت ماه با کم آبی در برخی از استان ها مواجه شده ایم و امید است با برطرف شدن کرونا سریع تر بتوان به این استان ها خدمت رسانی کرد.

تمرکز هلال بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام

همتی ادامه داد: امروز جذب اعتبار از اهمیت زیادی برخوردار است تا بتوان در استان ها، خدمات بهتری به مردم ارائه شود. باید تمرکز خود را بر پروژه های نیمه تمام گذاشته و بیش از آغاز به کار پروژه دیگر، پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم تا هزینه های صرف شده هدر نرود. این امر باید اولویت ما قرار گیرد. قطعا خیرین در تکمیل مراکز دارویی و درمانی به کمک خواهند آمد و باید بر این عرصه تمرکز کرد.

وی افزود: مولدسازی آن مقوله ای است که در این روزهای سخت می تواند به کمک هلال احمر آید. باید دارایی ها تبدیل به احسن شود. امروز باید به سمت استفاده بهینه از دارایی ها و امکانات رفت.

حضور همیشگی هلال‌احمر در صحنه حوادث و بحران‌ها

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به آغاز فصل تابستان گفت: ضرورت دارد تا پست های موقت امداد و نجات در مکان های پرخطر ایجاد شود تا در سوانح امدادرسانی به موقع صورت گیرد. حوزه عملیاتی هلال احمر همیشه باید فعال بوده و در صحنه حاضر باشد. همیشه حوزه عملیاتی نیاز به منابع مالی زیادی دارد و ضرورت دارد تا به این عرصه توجه شود و اعتبارات لازم برای استقرار پست های موقت امدادی تابستان تامین شود. پنج دستگاه خودرو آمبولانس اهدایی نیز به ناوگان هلال احمر اضافه شد و می توان در عملیات ها از این خودروهای مدرن و مجهر استفاده کرد.

تلاش برای استخدام امدادگران با درجه ایثار علیرغم کمبود اعتبارات

همتی با تاکید بر اینکه امروز هلال احمر بار دیگر توانسته اعتماد مردم را جلب کند، اظهار کرد: در برهه ای از زمان در سال های گذشته هلال احمر با دشواری های زیادی مواجه بود اما امروز با خوشنامی به فعالیت می پردازد و حواشی از این جمعیت دور شده و دستگاه های نظارتی نیز می توانند فعالیت مثبت هلال احمر را تایید کنند. ما در شرایطی توانستیم عملکرد مثبت داشته باشیم که در تامین بودجه با محدودیت شدید مواجه بوده و بعضا نگران پرداخت حقوق کارکنان نیز بودیم. در سال هایی که وضعیت مالی هلال احمر خوب بود، امدادگران با درجه ایثار جذب نشدند اما امروز در این تنگنا ما توانستیم این اقدام مهم را به سرانجام برسانیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت توجه به موقوفات خاطرنشان کرد: اداره حقوقی جمعیت هلال احمر املاک جدیدی را شناسایی کرده که به هلال احمر وقف شده بودند و پرونده های این حوزه در وضعیت خوبی قرار دارد. فقط در یک پرونده اداره حقوقی توانست ۵۰۰ میلیارد ریال را به هلال احمر بازگرداند و این یک کار خداپسندانه است زیرا مسیر هزینه آن، در راستای خدمت به مردم است. امروز اموال و املاک هلال احمر سامان دهی خوبی شده و باید این مسیر تداوم یابد.

همتی درمورد همکاری هلال احمر در اجرای انتخابات گفت: هلال احمر با درخواست وزارت کشور و برای تامین سلامت و بهداشت در پای صندوق های رای وارد عرصه شد و به خوبی توانست در هر نقطه ای که اعلام نیاز شده بود، فعالیت کرده و پروتکل های بهداشتی را به بهترین شکل اجرا کند.

/ایرنا

کپی