اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

هنگام تماشای تلویزیون چه خوراکی‎‌هایی بخوریم؟

هنگام تماشای تلویزیون چه خوراکی‎‌هایی بخوریم؟

بعضی افراد عادت دارند هنگام تماشای تلویزیون مدام خوراکی بخورند؛ این افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که هر خوراکی را دم دست خود قرار ندهند.

الکسی کووالکوف، متخصص تغذیه، دکتر علوم پزشکی در مقاله ای لیست بهترین خوراکی ها برای تماشای تلوزیون را نام برده است.

اول از همه، این دکتر خاطرنشان کرد که عادت ترکیب غذا با تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی می تواند منجر به پرخوری شود زیرا افراد به میزان غذاهای مختلفی که اغلب سالم نیستند توجه نمی کنند.

کووالکوف گفت: "غذا باید در زندگی یک لذت جداگانه باشد، تلویزیون هم باید یک تفریح ​​جداگانه باشد."

با این حال، اگر نمی توانید این دو فعالیت را از هم جدا کنید، می توانید از عادت غذا خوردن جلوی تلویزیون آسیب ببینید.

این متخصص تغذیه به شما میان وعده های ایده آل را پیشنهاد کرده است. به عنوان مثال می توانید برای خودتان "چیپس" های سالم از فلفل دلمه ای درست کنید.

کووالکوف گفت: "من توصیه می کنم یک فلفل دلمه ای بردارید، آنرا نازک مانند چیپس خرد کنید، پوست آن را بگیرید و در انواع ادویه ها فرو ببرید. مانند چیپس خرد می شود و دهان شما ادویه های مختلف طعم دار می شود نه طعم فلفل نمی گیرد" .

به گفته وی، حتی یک بشقاب کامل از این نوع مواد غذایی مانند فلفل مشکلی ایجاد نمی کند. اما بدن دوز مناسبی از ویتامین ها را دریافت می کند. اگر تمایلی به خوردن فلفل ندارید، می توانید از سبزیجات دیگر نیز استفاده کنید.

این متخصص تغذیه توصیه می کند: "شما همچنین می توانید گوجه فرنگی، خیار، برگ کاهو را به زیبایی در یک کاسه بچینید و هنگام تماشا به تدریج آنها را بخورید".

برای نوشیدنی ها، آب ساده ایده آل است. بعضی اوقات می توانید یک لیوان نوشابه کم کالری تهیه کنید. اما پزشک اکیداً توصیه می کند که از آب میوه های تازه به مقدار زیاد خودداری کنید.

وی توضیح داد: یک لیوان آب پرتقال تازه فشرده حاوی کربوهیدرات بیشتری نسبت به یک لیوان کوکاکولا است، بنابراین نباید بیش از حد از این نوع نوشیدنی ها استفاده کنید، مخصوصاً هنگام تماشای تلویزیون که کنترل میزان نوشیدن مشکل است."

کووالکوف نتیجه گیری کرد: "هنگامی که شما آب میوه تازه می نوشید، قند به سرعت وارد بدن می شود، مقدار زیادی انسولین آزاد می شود، این امر، لوزالمعده را از بین می برد ، ظرف مدت شش سال منجر به ایجاد دیابت می شود."/ اسپوتنیک

خوراکی‌های ضد کرونا

۹ میان‌بُر برای کاهش وزن

چاق‌ها شدیدتر کرونا می‌گیرند

مادران در اضافه وزن کودکان دست دارند

زوال عقل در کمین میانسالانی که بیشتر تلویزیون تماشا می‌کنند

شبکه‌های اجتماعی باعث پرخوری کودکان و نوجوانان می‌شوند

چاقی در ایران ترمز برید/ افراد دارای اضافه وزن و چاق در برابر کرونا ضعیف هستند

 

 

 

 

 

کپی