اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دانمارک و آتزوری‌ها به مرحله بعد یورو 2020 صعود کردند

پیروزی ایتالیا با ثبت رکوردها

پیروزی ایتالیا با ثبت رکوردها

گروه ورزشی/ مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020 شنبه شب با برگزاری 2 دیدار آغاز شد. در نخستین دیدار تیم های فوتبال ولز و دانمارک در ورزشگاه یوهان کرایوف آمستردام به مصاف هم رفتند و این دانمارکی‌ها بودند که در یک بازی برتر با 4 گل به پیروزی دست یافتند. گل‌های دانمارک را کاسپر دالبرگ (28 و 48)، یواکیم مله (88) و برایت ویت (4+90) به ثمر رساندند و هری ویلسون از ولز هم در دقیقه 90 کارت قرمز گرفت.


در این بازی دانمارکی‌ها بازی برتری از خود به نمایش گذاشتند و دالبرگ ستاره میدان بود و به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. او بعد از کسب عنوان بهترین بازیکن زمین گفت: «واقعاً لحظه دیوانه کننده‌ای است. پیش از این چنین تجربه‌ای را حس نکرده بودم.» دومین دیدار مرحله یک هشتم نهایی را تیم‌های ایتالیا و اتریش از ساعت 23:30 در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار کردند که این دیدار در وقت‌های معمول با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کار به وقت‌های اضافی کشیده شود. البته اتریشی‌ها در دقیقه 90 به گل رسیدند که این گل توسط VAR مردود اعلام شد. کالادزیچ، بازیکن اتریش پس از شکست تیمش اظهار داشت: «پیش‌بینی اتفاقات را در 90 دقیقه کرده بودیم و خیلی خوب عمل کردیم.
متأسفانه در 90 دقیقه بدشانسی آوردیم و گل ما توسط VAR رد شد. کمک داور ویدئویی به کمک ایتالیا آمد و مانع از شکست این تیم شد.» اما در وقت‌های اضافی، ایتالیایی‌ها برتری خود را بر اتریش دیکته کردند و درنهایت به سختی 2-1 به پیروزی دست یافتند. فدریکو کیه‌زا (95) و متئو پسینا (105) برای آتزوری‌ها گل زدند. از سویی ایتالیا با پیروزی مقابل اتریش رکوردهای تاریخی به‌نام خود ثبت کرد. آتزوری‌ها با این برد تعداد بازی‌های بدون شکست خود را به عدد 31 رساندند. آنها در این بازی‌ها 26 پیروزی بدست آوردند و 5 تساوی کسب کرده‌اند.
 شاگردان مانچینی رکورد بیشترین برد متوالی خود را هم کسب کردند و آنها به دوازدهمین برد پیاپی دست یافتند. دروازه ایتالیا هم پس از 1168 دقیقه سرانجام باز شد.
بهترین رکورد ایتالیا در بسته نگه داشتن دروازه مربوط به حضور دینو زوف سنگربان اسطوره‌ای این تیم در سال 1972 بود که به تنهایی 1143 دقیقه دروازه ایتالیا را بسته نگه داشته بود. روبرتو مانچینی، سرمربی ایتالیا درباره رکورد نباختن این تیم که به 31 بازی رسید، گفت: «این رکورد متعلق به من نیست و متعلق به تیم ملی ایتالیا است و می‌تواند ادامه داشته باشد. ما باید فقط برای نباختن در دیدارهای آینده به میدان برویم تا رکورد تیم بهتر شود. ما بازیکنان حرفه‌ای داریم و می‌توانیم به اهدافمان برسیم.» همچنین دیشب 2 دیدار دیگر از مرحله یک هشتم نهایی بین تیم‌های هلند - جمهوری چک و بلژیک – پرتغال برگزار شد.


 

کپی