اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

صدور مجوز ۲۷ آلبوم موسیقی و ۳۶۵ تک‌آهنگ در خرداد

صدور مجوز ۲۷ آلبوم موسیقی و ۳۶۵ تک‌آهنگ در خرداد

دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خرداد سال جاری مجوز ۳۶۵ تک‌آهنگ و ۲۷ آلبوم را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، در این ماه آلبوم دلنواز شامل دونوازی پریچهر خواجه (قانون) و وحید اسداللهی (نقاره)، آلبوم دلبرانه اثر گروه کُر نسل مهر به سرپرستی مسعود نکوئی بازخوانی آثار فولکلور و قدیمی با گویش‌های متفاوت، آلبوم جاودانه‌های موسیقی مازندران به خوانندگی حسین حسین‌زاده که شامل ملودی‌های تأثیرگذار موسیقی نواحی و فولکلور دهه‌های ۵۰ و ۶۰ مازندران است و دو آلبوم گروه موسیقی هونواک به نام‌های هونواک ۱ و هونواک ۲ به سرپرستی ابوالقاسم قاسمی و خوانندگی رامین اعتمادزاده و محمدرضا قاسمی از جمله آثاری هستند که در این ماه مجوز انتشار گرفتند.

همچنین کنار من بمان به خوانندگی و آهنگسازی میلاد بیگلو در این ماه مجوز انتشار گرفت.

با توجه به برنامه ریزی برخی موسسات تولید و انتشار آثار موسیقی برای اطلاع رسانی و تبلیغات تولیدات خود و بنابر درخواست آنها، اطلاع رسانی  برخی آلبوم ها توسط موسسات انجام می شود.

برای این آثار صرفا مجوز انتشار صادر شده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر خواهد بود.

 با مرور مجوزهای صادر شده از سوی دفتر موسیقی در سال گذشته و بررسی آمار آلبوم‌ها، تک‌آهنگ‌ها و آثار تصویری موسیقی که در سال ۱۳۹۹ از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار گرفته اند، می‌توان گفت هر چند به خاطر شرایط کرونایی حاکم بر جامعه تقریبا هیچ اجرای زنده‌ای از دفتر موسیقی مجوز نگرفت اما این دفتر در سال گذشته به طور میانگین روزانه ۱۲ مجوز تک آهنگ را صادر کرده است.

در سال گذشته ۴ هزار و ۵۱۴ تک آهنگ، ۳۷۷ آلبوم موسیقی، ۳۵۷ اثر تصویری موسیقی (۳۵۰ نماهنگ و ۷ آلبوم تصویری) و ۸۳ کتاب گویا مجوز انتشار گرفتند.

در سال ۱۳۹۸، سه هزار و ۷۱ تک آهنگ، ۳۵۷ آلبوم، ۲۶۵ اثر تصویری موسیقی (۲۵۹ نماهنگ و ۶ آلبوم تصویری) و ۷۰ کتاب گویا از دفتر موسیقی مجوز انتشار گرفته بودند که نشان می‌دهد میزان صدور مجوزها در سال ۹۹ افزایش یافته است.

کپی