اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

تاکید بر همکاری دوجانبه ایران و هلند در حوزه مبارزه با موادمخدر

تاکید بر همکاری دوجانبه ایران و هلند در حوزه مبارزه با موادمخدر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تاکید بر افزایش همکاری‌های دوجانبه ایران و هلند در حوزه مبارزه با مواد مخدر، بر ضرورت تبادل اطلاعات پلیسی بین دو کشور تاکید کرد.

 سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در نشست ویدئو کنفرانسی با ژنرال "مکس دانیل" رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور هلند به تشریح کشفیات و اقدامات مقابله‌ای جمهوری اسلامی ایران در زمینه مواد مخدر پرداخت و اظهار کرد: استفاده سوداگران مرگ از تجهیزات و سلاح‌های سنگین مدرن جنگی موجب شده تا مبارزه با قاچاق مواد مخدر دشوار و به جنگی تمام عیار تبدیل شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ادامه به حجم بالای تولید هروئین، مرفین، مواد روانگردان شیشه در افغانستان اشاره و عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر با ورود پیش ساز‌های شیمیایی تولید مواد مخدر از سوی کشور‌های اروپایی به سمت ایران، با هدف ترانزیت به افغانستان و به منظور تبدیل تریاک به هروئین مواجه هستیم.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با تاکید بر ضرورت ارتقای سطح همکاری‌ها و تبادل اطلاعات پلیسی بین دو کشور تصریح کرد: با تبادل اطلاعات می‌توانیم گام‌های اساسی در شناسایی قاچاقچیان مواد مخدر برداریم و خواستار همکاری طرف هلندی با هدف ضربه زدن به شبکه‌های قاچاق هستیم.

در ادامه ژنرال "مکس دانیل" رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدرکشور هلند به تشریح چالش‌های پیش روی در زمینه قوانین مرتبط با مواد مخدر پرداخت و افزود: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقابله با مواد مخدر ستودنی است و کشور هلند آمادگی خود را برای تبادل تجربیات و علوم مرتبط با حوزه‌های مواد مخدر، پرورش سگ‌های مواد یاب، اطلاعات مربوط سرشبکه‌های اصلی قاچاق مواد مخدر و ... اعلام می‌دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به معضلات به وجود آمده پس از اعلام قانونی مصرف حشیش در هلند اشاره و اظهار کرد: متاسفانه به دنبال قانونی شدن مصرف حشیش در هلند شاهد افزایش تولید و خرید و فروش این ماده مخدر هستیم و با شرایط بسیار دشواری در زمینه شناسایی مصرف کنندگان از فروشندگان ماده مخدر حشیش روبه رو هستیم.

گفتنی است؛ در نشست فوق که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی برگزار شد، خانم" مارگوت کونرادز" مدیر برنامه ملی مبارزه با مواد مخدر پلیس و ستاد فرماندهی و مدیریت عملیات‌های هلند و افسران رابط مبارزه با مواد مخدر دو کشور (ایران و هلند) در آنکارای ترکیه نیز حضور داشتند.میزان 

 

کپی