اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

نیوزیلند قوانین سخت گیرانه‌تری علیه سخنان نفرت پراکنی وضع می کند

نیوزیلند قوانین سخت گیرانه‌تری علیه سخنان نفرت پراکنی وضع می کند

دولت نیوزیلند اعلام کرد، به منظور تقویت قوانین مربوط به سخنرانی ها و افزایش مجازات برای تبعیض و نفرت پراکنی برنامه هایی در دست اقدام دارد.

از شبکه « الجزیره » قطر، مقامات دولت نیوزیلند افزودند که در پاسخ به حمله دو سال پیش یک فرد سفیدپوست افراطی به مسجدی در این کشور که به کشته شدن دستکم ۵۱ نفر انجامید، قانونِ سخت تری در قبال سخنرانی های نفرت پراکن اعمال خواهد کرد که مجازات های سخت تری داشته باشد.

این جنبش توسط کمیسیون تحقیق سلطنتی از زمان حمله مارس ۲۰۱۵ به راه افتاد و پیشنهاد کرد تا تغییراتی در قانون های جرایم نفرت انگیز و سخنان نفرت بار که اقلیت مذهبی و یا دیگر اقلیت ها را هدف قرار می دهد، ایجاد شود.

بدین ترتیب دولت جرایم جدید بیشتری را در گروه قانون سخنان نفرت بار قرار می دهد که می تواند واضح تر و کارآمدتر باشد. در این صورت فردی که تعمدا به نفرت پراکنی دست بزند و یا آن را ادامه داده و عادی جلوه دهد، از این قانون تخطی کرده و مجرم شناخته می شود.

مجازاتی که برای این قانون شکنی در نظر گرفته خواهد شد، حداکثر ۳ سال زندان و یا ۵۰ هزار دلار نیوزیلند ( ۳۵ هزار دلار آمریکا )جریمه نقدی است. اکنون این مجازات تا ۷ هزار دلار نیوزیلند ( ۴ هزار و ۹۵۰ دلار آمریکا ) و تا سه ماه زندان است. / ایرنا

کپی