اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰

علی نژاد: با صادرات اسب می توان ارزآوری کرد

علی نژاد: با صادرات اسب می توان ارزآوری کرد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از سوارکاری به عنوان یک صنعت ارز آور نام برد و تصریح کرد: با بهره گیری از علم می توانیم شاهد ارتقای نژاد اسب های ایرانی باشیم و با صادرات آن از نظر اقتصادی نیز گام های بلندی برداریم.

مهدی علی نژاد امروز یکشنبه در مجمع فدراسیون سوارکاری، افزود: سوارکاری رشته‌ای است که در ابعاد دینی و سنتی مورد توجه بوده و حتی در دنیای مدرن امروزی نیز همچنان این رشته جایگاه ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: این رشته در ابعاد مختلف از جمله محیط زیست و رابطه انسان با یک حیوان نجیب هم بسیار قابل توجه است و از این منظر افرادی که در رشته سوارکاری فعال هستند، در واقع به بشریت خدمت می کنند. از طرفی دیگر سوارکاری یک رشته لذت بخش و جذاب است و باید در این زمینه با بهره مندی از دانش روز گام های موثری را برداشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای کشور گفت: سوارکاری در حوزه قهرمانی هم جایگاه بالایی در ورزش دنیا دارد بطوریکه این رشته در بازی های المپیک و بازی های آسیایی با تمام مواد مختلف حضور دارد و مسابقات و رویدادهای متعدد دیگر هم در طول سال برگزار می شود که از جذابیت های بی بدیل این رشته است و کمتر ورزشی است که تا این حد مردم به دیدن آن راغب باشند.

علی نژاد اقدامات و برنامه های توسعه ای این فدراسیون را ستود و اظهار داشت: سوارکاری ایران رشد خوبی داشته است و در بازی های آسیایی ٢٠١٨ هم نماینده‌ای در بازی‌ها داشت. هر چند که منجر به موفقیت نشد اما امیدوارم با برنامه هایی که فدراسیون در حال اجرا دارد، سوارکاری ایران شرایط بهتری را در بازی های آسیایی ٢٠٢٢ داشته باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت وررش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان در ابعاد مختلف فدراسیون سوارکاری را بدلیل برخورداری از برنامه های توسعه ای حمایت و پشتیبانی کرده و این مهم برای پیشرفت سوارکاری ایران ادامه خواهد داشت.

مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون سوارکاری صبح امروز به ریاست معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بصورت وبینار در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد./ ایرنا

کپی