اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کشتی آزاد جام یاشاردوغو| کسب ۴ مدال طلا و برنز توسط نمایندگان ایران

کشتی آزاد جام یاشاردوغو| کسب ۴ مدال طلا و برنز توسط نمایندگان ایران

مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه برگزار شد و در پایان تیم ایران به ۲ مدال طلا و ۲ برنز دست یافت.

در پایان مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه، علی قلی‌زادگان و امیرحسین فیروزپور در اوزان 57 و 86 کیلوگرم به مدال طلا و کیان محمودجانلو و حسن عبادی در وزن 65 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. ابوالفضل حاجی پور نیز پنجم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم علی قلی زادگان نیز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل گئورگی وانگلوف از بلغارستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه 3 بر 2 از سد کالجان راخات از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قلی‌زادگان در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار آلماز اسمانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 5 بر 4 از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت. مهدی ویسی دیگر نماینده وزن 57 کیلوگرم کشورمان، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 12 بر 1 مقابل موخامد بالگابای از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه 7 بر 5 مغلوب روبرتی دینگاشویلی از گرجستان شد و با توجه به شکست این حریف از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم ابوالفضل حاجی پور در دور نخست با نتیجه 12 بر 4 کوئنتین استیکر از فرانسه را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل علی بک عثمان اف از قرقیزستان با نتیجه 8 بر 6 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه در اولین دیدار مقابل کاوانیش از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر به پیروزی دست یافت وی در دور بعد نیز با نتجیه 8 بر 6 از سد عادل اوسپانوف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار رده بندی شد. کیان محمودجانلو پس از استراحت در دور اول در دور دوم شوتا فارتنیدزه از گرجستان را با نتیجه 4 بر 4 مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل موهامت کاهرامان از ترکیه با نتیجه 9 بر 6 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمودجانلو در این دیدار مقابل علی بک عثمان اف از قرقیزستان با نتیجه 13 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. محمودجانلو در این دیدار با نتیجه 8 بر 6 حاجی پور را شکست داد و صاحب مدال برنز شد. حسن عبادی نیز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر فاتح اونالان از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 5 بر 4 مقابل سلیم کوزان از ترکیه به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبادی در این مرحله مقابل ارنظر آکمات علی اف از قرقیزستان ضربه فنی شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 مقابل حریف خود از مولداوی به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

با توجه به چرخه ی انتخابی تیم ملی کشتی میان حسن عبادی و کیان محمودجانلو برگزار شد که عبادی با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه 12 بر 8 مقابل پی کلیتون از کانادا به برتری دست یافت. وی در دور دوم مقابل کشتی گیری از قرقیزستان با نتیجه 11 بر 2 پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله فاتح اردین دارنده مدال نقره جهان از کشور ترکیه را با نتیجه 14 بر 4 مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این سردار چاوش اوغلو از کشور ترکیه را با نتیجه 12 بر 1 شکست داد وبه مدال طلا دست یافت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم الوکبک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه 8 بر 6 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر 6 منیر رجب آکتاس از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن 70 کیلوگرم عرفان الهی در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 مقابل کونیت بوداک از ترکیه به پیروزی دست یافت وی در دور دوم مقابل زورابی یاکوبیشویلی دارنده ی مدال های طلا و برنز جهان از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت تا به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر اسلام کیلج از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل تارزان مایسورادزه از گرجستان با نتیجه 5 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل زرین پیکر، تیموری از دور رقابت ها کنار رفت. حمیدرضا زرین پیکر پس از استراحت در دور اول در دور دوم اوسم شیولیدزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر یک از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه 4 بر یک از سد تارزان مایسورادزه از گرجستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. زرین پیکر در این مرحله مقابل تاریل گافرینداشویلی از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی دست یافت و به دیدار فینال راه یافت. محمد نخودی نیز پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر آتای ایزابیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم حسن امین گوربوز از ترکیه را با نتیجه 6 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله مقابل نوری کوتان اوغلو از ترکیه با نتیجه 8 بر 6 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. دیدار فینال این وزن میان زرین پیکر و نخودی برگزار می شود.

در وزن 92 کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان در دور اول با نتیجه 7 بر یک دولتبک ژامگیربک از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر مغلوب آدلیت داولومبایف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دورهای بعد، حاجیلوئیان حذف شد.

در وزن 125 کیلوگرم عباس فروتن در دور اول با نتیجه 10 بر صفر افه آنیل آل از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله دیگر کشتی‌گیر کشور ترکیه را با نتیجه 12 بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد./ روابط عمومی فدراسیون کشتی

کپی