اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

واکسیناسیون افراد بین ۶۵ تا ۷۰ سال به زودی آغاز می‌شود

واکسیناسیون افراد بین ۶۵ تا ۷۰ سال به زودی آغاز می‌شود

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان از آغاز مرحله جدید واکسیناسیون افراد بین ۶۵ تا ۷۰ سال در همدان خبر داد.

دکتر محمد طاهری با اشاره به اینکه در تلاش هستیم واکسیناسیون افراد بالای هفتاد سال به زودی به اتمام برسد، اظهار کرد: پس از اتمام این مرحله وزارت بهداشت واکسیناسیون افراد بین ۶۵ تا ۷۰ سال را ابلاغ و این مرحله در همدان آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه دو یا سه فوتی در همدان گزارش می‌شود و این تعداد طی ۱۰ روز گذشته ثابت بوده است، تصریح کرد: در همدان با کاهش نسبی شیوع کرونا مواجهیم و روند ابتلا به این بیماری در استان کاهشی است.

طاهری ادامه داد: موارد مراجعین سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها عدد ثابت بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر در روز است و این نشان می‌دهد ویروس همچنان در حال گردش است و علائم کلینیکی وجود دارد، همچنین نگرانی در مورد انتقال کرونای هندی که جنوب کشور را درگیر کرده است در استان وجود دارد و اگر استان‌های همجوار به ویژه قم درگیر این ویروس شود استان بعدی همدان خواهد بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان در پایان یادآور شد: مردم استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات را جدی بگیرند و اگرچه از بعد روانی نیاز به حضور در مراکر تفریحی وجود دارد اما باید همانند قبل سلامتی خود را در اولویت قرار دهند.

/ایسنا

کپی