اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

حماس در پاسخ به پروژه شهرک‌سازی خواستار تشدید مقاومت مردمی شد

حماس در پاسخ به پروژه شهرک‌سازی خواستار تشدید مقاومت مردمی شد

به دنبال تصویب ۳۱ طرح شهرک‌سازی توسط رژیم صهیونیستی در مناطقی از کرانه باختری، سخنگوی «جنبش حماس»، خواستار تشدید انتفاضه و گسترش مقاومت مردمی در سراسر این مناطق شد.

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی این جنبش در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: تصویب ۳۱ طرح ساخت شهرک در کرانه باختری توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی، گویای افراط گرایی کابینه «نفتالی بنت» و ادامه آن سیاست حمله، دزدی زمین و ریشه‌کن کردن هویت فلسطین است.

القانوع، خواستار تشدید انتفاضه مردمی برای مقابله با حمله اشغالگران و پروژه‌های شهرک سازی آنها در سرزمینهای اشغالی فلسطین شد.

تلویزیون صهیونیستی «کان» چهارشنبه گذشته اعلام کرد که «کمیته اسکان مدنی اسرائیل»، ۳۱ طرح برای ساخت شهرک‌های مختلف در کرانه باختری را برای اولین بار در کابینه نفتالی بنت تصویب کرد.

برآوردهای اسرائیل و فلسطین نشان می‌دهد که قرار است حدود ۶۵۰ هزار صهیونیست در شهرک‌های کرانه باختری در قدس اشغالی و ۱۶۴ شهرک دیگر مستقر شوند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی چند روز پیش از آن که «جو بایدن»رییس جمهوری آمریکا در ژانویه گذشته سوگند یاد کند، طرح ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی در ۶ شهرک صهیونیست‌نشین را به تصویب رسانده بود.

به دنبال این اقدام، «یائیر لاپید» وزیر خارجه فعلی رژیم صهیونیستی که در آن زمان رهبر اپوزیسیون کابینه نتانیاهو بود، با انتقاد از این تصمیم گفته بود که این یک اقدام غیر مسؤولانه است، چرا که بایدن هنوز دولت ایالات متحده را به دست نگرفته است و نتانیاهو، ما را به سوی یک رویارویی غیر ضروری سوق می‌دهد.

۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) نفتالی بنت، به عنوان سیزدهمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتخاب شد و به دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو پس از ۱۲ سال خاتمه داد.

نقتالی بنت طبق توافق احزاب ائتلاف، تا ماه اوت ۲۰۲۳ در سمت خود به عنوان نخست وزیر اسرئیل باقی خواهد ماند. سپس یائیر لاپید، رهبر حزب «یش آتید» تا پایان دوره قانونگذاری، مقام نخست‌وزیری اسرائیل را برعهده خواهد گرفت.

رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۱۹ با چالش تشکیل کابینه مواجه بوده و از آن زمان تا کنون پنج بار انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی فلسطین برگزار شده است./ ایرنا

کپی