اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستگیری عامل نشر اکاذیب و ایجاد مزاحمت سایبری در مرودشت

دستگیری عامل نشر اکاذیب و ایجاد مزاحمت سایبری در مرودشت

رئیس پلیس فتای فارس از دستگیری عامل نشر اکاذیب و مزاحمت در شبکه اجتماعی واتساپ خبر داد و گفت: فضای مجازی جایی برای انتقام‌ جویی نیست و با خاطیان برابر قانون برخورد خواهد شد.

سرهنگ حشمت سلیمانی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر مزاحمت و نشر اکاذیب از سوی شخصی ناشناس در فضای مجازی، رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا شهرستان مرودشت با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری پرونده اقدام و با به کارگیری شگردهای فنی و پلیسی متهم را شناسایی و آن را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان گفت: متهم که جوانی ۲۴ ساله بود در بازجویی اولیه هدف از این عمل مجرمانه را انتقام جویی و هتک حیثیت شاکی عنوان کرد.

سرهنگ سلیمانی گفت: کاربران فضای مجازی باید بدانند برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.مهر

کپی