اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

کلاهبرداری اینترنتی 20 میلیاردی درپایتخت

کلاهبرداری اینترنتی 20 میلیاردی درپایتخت

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که با ایجاد سایت اینترنتی فروش تلفن همراه، 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایرن آنلاین  سرهنگ کارآگاه "سیدعلی شریفی"  بیان داشت: نهم اسفند ماه سال گذشته تعدادی پرونده ای مشابه به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که  محتویات پرونده نشان از این داشت، فردی با  ایجاد سایت فروشگاه اینترنتی، به بهانه فروش تلفن همراه سامسونگ در مدل های مختلف، مبالغی را از مال باختگان دریافت ولی از تحویل کالا به خریداران امتناع ورزیده است. 
وی عنوان کرد: در بررسی پرونده ها به دست آمد متهم علاوه بر اینکه از  کاربران فضای مجازی ساکن در تهران کلاهبرداری کرده است از سایر استان های کشور نیز کلاهبرداری کرده است.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه در این رابطه 200 مال باخته شناسایی شد افزود: در بررسی های پلیسی، هویت واقعی متهم شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس  و دستور دستگیری متهم اخذ شد.
این مقام انتظامی توضیح داد: با شنایی مخفیگاه متهم در حوالی "نیاوران"، کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پایگاه در یک عملیات پلیسی موفق شدند متهم را  در مخفیگاهش دستگیر کنند.
وی ادامه داد: متهم پس از انتقال به پایگاه یکم این پلیس به جرم ارتکابی معترف و با دستور قضائی روانه زندان شد.
به گفته سرهنگ شریفی، کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری  شده را 20 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

کپی