اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کشته شدن ۳ کارمند سازمان پزشکان بدون مرز در اتیوپی

کشته شدن ۳ کارمند سازمان پزشکان بدون مرز در اتیوپی

سازمان پزشکان بدون مرز از کشته شدن سه تن از اعضای این سازمان در اقلیم تیگرای اتیوپی خبر داد. همزماندولت آمریکا خواهان تحقیقات شد.

 به نقل از رویترز، سازمان پزشکان بدون مرز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، اشخاصی ناشناس سه تن از کارمندان این نهاد را در اقلیم تیگرای اتیوپی به قتل رساندند.

این سازمان همچنین اعلام کرد، پزشکان بدون مرز، بعد از ظهر پنجشنبه ارتباط خود را با خودروی حامل تیم وابسته به خود از دست داد.

در این بیانیه همچنین آمده است: صبح امروز (شنبه) این خودرو پیدا شد و حدود چند متری آن، اجساد سه تن از همکاران سازمان پزشکان بدون مرز کشف و شناسایی شد. ما حمله به همکاران خود را با شدیدترین الفاظ ممکن محکوم می‌کنیم و از هیچ تلاشی برای روشن شدن ابهامات این حادثه فروگذار نخواهیم کرد.

درگیری میان ارتش اتیوپی و جبهه آزادیبخش خلق تیگرای باعث کشته شدن هزاران تن و آواره شدن بیش از دو میلیون تن شده است.

در همین راستا، وزارت خارجه اتیوپی از طریق توئیتر، کشته شدن این سه کارمند سازمان پزشکان بدون مرز را تسلیت گفت و اعلام کرد آژانس‌های امدادرسانی در منطقه تیگرای به محافظان نظامی کمک کنند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا خواستار انجام تحقیقات مستقل در خصوص کشته شدن سه کارمند سازمان پزشکان بدون مرز در تیگرای اتیوپی شد.

این وزارتخانه اعلام کرد، در نهایت دولت اتیوپی مسئولیت کامل تضمین سلامت و جان کارکنان در زمینه بشردوستانه را برعهده دارد./ ایسنا

کپی