اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

کوچکترین تغییر کاربری اراضی کشاورزی البرز شناسایی می شود

کوچکترین تغییر کاربری اراضی کشاورزی البرز شناسایی می شود

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی البرز اعلام کرد که به به کارگیری سامانه های هوشمند، کوچکترین تغییر کاربری اراضی کشاورزی البرز شناسایی و متخلفان تحت پگیرد قانونی قرار می گیرند.

سرهنگ سید مجتبی موسوی روز پنجشنبه در گفت  و گو با خبرنگاران افزود: با  راه اندازی  سامانه پایش تصویری در استان البرز  دیگر فرصتی برای پنهان ماندن تغییر کاربری غیر مجاز نخواهد بود.
وی  بیان داشت: با توجه به اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی تهدیدی برای امنیت غذایی مردم به شمار می رود ، بر این اساس استان البرز برای نخستین بار در کشور از دانش هوش مصنوعی برای شناسایی تغییرات کاربری در اراضی بهره گرفته است.

موسوی  تضریح کرد: از مزایای این فناوری نوین نظارت مسوولان مرتبط با حفظ کاربری در این حوزه موجب صرفه جویی در سایر هزینه ها از جمله کاهش مصرف سوخت و نیروی انسانی جهت شناسایی موارد غیر مجاز گردیده است .
وی  افزود: دقت شناسایی از طریق این سامانه در حدی است که  حتی فعالیت های در مقیاس کوچک و یا هر اقدام مشکوک همچون حفر یک چاله کوچک ۲ متری و یا تسطیح سازی زمین در اراضی کشاورزی شناسایی می شود.

فرمانده یگان  حفاظت اراضی کشاورزی البرز  به آن دسته از کسانی که با بی توجهی به قوانین حفظ کاربری اراضی سبب  خسارات و از بین رفتن اراضی می شوند، تذکر داد که تغییر کاربری های غیر

تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

استان البرز ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد./ایرنا 

کپی