اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

دفاع ژنرال میلی از آموزش‌های نژادپرستی در ارتش آمریکا

دفاع ژنرال میلی از آموزش‌های نژادپرستی در ارتش آمریکا

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در دفاع از آموزش تئوری‌های مشخصی درباره نژادپرستی در نهادهای آموزشی به‌رغم مخالفت محافظه‌کاران گفت، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های نظامی "باید روشنفکر باشند و زیاد مطالعه کنند."

 به نقل از خبرگزاری رویترز، اظهارات ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا خطاب به کنگره "نظریه انتقادی نژاد" را تایید نکرد اما قویا جار و جنجال قانونگذاران جمهوریخواه و کارشناسان مخالف آموزش آن را محکوم کرد. 

ژنرال میلی در کمیته سرویس‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: چه اشکالی دارد مقداری درک موقعیتی از کشوری که ما برای دفاع از آن اینجا هستیم، داشته باشیم؟ و من شخصا این را توهین آمیز میدانم که ارتش ایالات متحده را، ژنرال‌هایمان را، افسران مامور و غیر مامور را به چیزهایی متهم می‌کنند چون ما در حال مطالعه تئوری‌هایی هستیم که وجود دارند.

اظهارات این ژنرال آمریکایی در واکنش به نامه آکادمی ارتش آمریکا در وست‌پوینت بود که به آموزش نظریه انتقادی نژاد اذعان داشت. این تئوری معتقد است که نژادپرستی در قوانین و نهادهای ایالات متحده ریشه دوانده و میراث برده‌داری و تفکیک نژادی زمینه بازی ناهمواری را برای سیاه پوستان آمریکایی ایجاد کرده است./ ایسنا

کپی