اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

۳۴۱ طرح در کارگروه زیربنایی استان اصفهان بررسی شد

۳۴۱ طرح در کارگروه زیربنایی استان اصفهان بررسی شد

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان از بررسی ۳۴۱ طرح مختلف از جمله تعیین کاربری صنایع و معادن، گردشگری و کشاورزی در کارگروه امور زیربنایی استان خبر داد.

علیرضا قاری قرآن افزود: در هشتمین جلسه کارگروه امور زیربنایی،توسعه روستایی‌، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان اصفهان در سال جاری ۳۴۱ طرح، بررسی و تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.

وی اظهار داشت: از بین این طرح‌ها با ۲۲۹ مورد موافقت و با ۱۰۱ مورد مخالفت شد که از پرونده‌هایی که مورد مخالفت قرار گرفت ۹۴ مورد مربوط به طرح های وابسته کشاورزی بود.

قاری قرآن خاطرنشان کرد: در این جلسه تعیین کاربری تاسیسات زیربنایی برای احداث سلول‌های خورشیدی در شهرستان مبارکه، تعیین کاربری گردشگری و تفریحی ورزشی، تعیین کاربری سایر صنایع برای تولید پودر معدنی و تعیین پهنه بندی برای استقرار واحدهای تولید آجر استان و کاربری صنایع کشاورزی و اداری انتظامی مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تعیین کاربری صنایع کانی غیر فلزی مربوط به شهرستان‌های فریدن، شهرضا و برخوار، تولید بتن مسلح، تعیین کاربری صنایع غذایی، تعیین کاربری انبار و تعیین کاربری کارگاه به منظور احداث نمایشگاه سنگ از دیگر مواردی بود که درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان با اشاره به اینکه در این جلسه طرح ارائه شده است تعیین پهنه‌بندی استقرار واحدهای تولید آجر استان مورد مخالفت قرار گرفت، گفت: ۱۱ طرح نیز به کارگروه امور زیربنایی احاله شد.

وظایف کارگروه امور زیر بنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش و محیط زیست، بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح‌های توسعه عمران شهری، اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها و طرح‌های جامع شهرهاست.

طرح‌های مصوب در این کارگروه، باید به تایید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان برسد و سپس از طریق اداره کل راه و شهرسازی به متقاضیان مربوطه ابلاغ و با رعایت موازین قانونی از جمله حریم مصوب راه‌ها اجرایی می‌شود. 

استان اصفهان با مساحت ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ( معادل ۶.۵۷ درصد از مساحت کشور) پنج میلیون تَن جمعیت در ۲۴ شهرستان به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعتی، گردشگری و علمی کشور از مناطق پر ظرفیت برای سرمایه‌گذاری است./ایرنا

کپی