اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

آمار جهانی از همه گیری "کووید۱۹ "

آمار جهانی از  همه گیری "کووید۱۹ "

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۰ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۱۶۳ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۹۰۷ هزار و ۶۵۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۵ میلیون و ۹۸ هزار و ۱۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۰ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۰۷ هزار و هند با بیش از ۳۹۲ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۱ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۱ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۰ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۱۰۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آلمان با بیش از ۹۱ هزار، آرژانتین با بیش از ۹۰ هزار، ایران با بیش از ۸۳ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۹ هزار، اندونزی با بیش از ۵۵ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۴۴۹ هزار و چهار مبتلا، ۶۱۸ هزار و ۲۹۴ قربانی

۲.هند: ۳۰ میلیون و ۸۲ هزار و ۷۷۸ مبتلا، ۳۹۲ هزار و ۱۴ قربانی

۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۷۸ مبتلا، ۵۰۷ هزار و ۲۴۰ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۶۲ هزار و ۳۲۲ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۸۶۲ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۸۷ هزار و ۵۴۵ مبتلا، ۴۹ هزار و ۳۵۸ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۳۶۸ هزار و ۵۱۳ مبتلا، ۱۳۰ هزار و ۸۹۵ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۶۶۷ هزار و ۸۷۰ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۲۷ قربانی

۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۰۱ مبتلا، ۹۰ هزار و ۹۸۶ قربانی

۹. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۵۵ هزار و ۴۳۴ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۳۵۲ قربانی

۱۰. کلمبیا: چهار میلیون و ۲۷ هزار و ۱۶ مبتلا، ۱۰۱ هزار و ۹۴۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، بلژیک و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ایسنا


آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی