اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

حدود ۱۶ تن گوشت فاسد در مهاباد معدوم شد

حدود ۱۶ تن گوشت فاسد در مهاباد معدوم شد

مدیر شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: ۱۵ هزار و ۹۹۶ کیلوگرم گوشت قرمز و آلایش مرغی غیرقابل مصرف و فاسد سه ماهه نخست امسال از مراکز توزیع و عرضه مواد پروتئینی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

عباس آغاز افزود: از این میزان هشت هزار و ۸۵۸ کیلوگرم از کشتارگاه طیور، هزار و ۵۶ کیلوگرم از مراکز عرضه و ۶ هزار و ۸۲ کیلوگرم نیز از کشتارگاه دام کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت هزار و ۴۸۹ مورد بازرسی نیز از مراکز عرضه گوشت انجام شده است، ادامه داد: در همین ارتباط برای سه واحد صنفی متخلف نیز پرونده قضایی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

مدیر شبکه دامپزشکی مهاباد اظهار داشت: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید گواهی حمل بهداشتی قرنطینه‌ای از دامپزشکی این شهرستان یا شهرستان های مبدا داشته باشد.

"آغاز" ، از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موضوع را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ به این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود.

وی افزود: شهروندان مهابادی گوشت دام را از قصابان دوره‌گرد خریداری نکنند و از گوشت‌هایی که مهر دامپزشکی دارند و بهداشتی هستند استفاده کنند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶۰ واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی است؛ در شهرستان مهاباد ۲۴۰ هزار راس دام سبک و ۲۴ هزار راس دام سنگین وجود دارد./ایرنا 

کپی