اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

چورزق با دمای ۴۲ درجه گرمترین نقطه زنجان گزارش شد

چورزق با دمای ۴۲ درجه گرمترین نقطه زنجان گزارش شد

سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته چورزق از توابع شهرستان طارم با دمای ۴۲+ درجه سانتیگراد به عنوان گرمترین نقطه استان به ثبت رسید.

سونا صرفی، افزود: طی مدت یاد شده، خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه، گرماب و سجاس در شهرستان خدابنده با دمای ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر، خنکترین مناطق این استان گزارش شدند.

وی اظهار داشت: میزان کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه‌های هواشناسی استان زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته در چورزق ۲۳ و ۴۲،  ماه نشان ۱۷ و ۴۱، آب بر ۲۴ و ۴۱، دندی ۱۶ و ۴۱، گیلوان ۲۱ و ۴۰، فیله خاصه ۲۰ و ۴۰، خیرآباد ۱۲ و ۴۰، حلب ۱۵ و ۳۹، نیک پی ۱۶ و ۳۹، زرین رود ۱۳ و ۳۹، گرماب ۱۲ و ۳۸،  باش قشلاق گرماب ۱۵ و ۳۷، فرودگاه زنجان ۱۹ و ۳۷، پری ۲۰ و ۳۷، دانشگاه زنجان ۱۶ و ۳۷،  صائین قلعه ۱۶ و ۳۷، زنجان ۱۶ و ۳۶، خرمدره ۱۶ و ۳۶، ابهر ۱۵ و ۳۶، سجاس ۱۲ و ۳۵، سلطانیه ۱۴ و ۳۵، ارمغانخانه ۱۹ و ۳۴، قیدار ۱۸ و ۳۴ درجه سانتیگراد بود. 

صرفی، دمای فعلی شهر زنجان را ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و اظهار داشت: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییر محسوسی نداشته و با افزایش ۱ درجه‌ای مواجه است و در واقع امروز نیز هوای گرم همچنان در استان مستقر خواهد بود.

وی، تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی کارشناسان هواشناسی، روز یکشنبه هفته آینده، تشکیل ابر در این استان را خواهیم داشت که ممکن است در برخی از مناطق زنجان با بارش های خفیف و پراکنده را داشته باشیم.

صرفی با بیان اینکه در مجموع هفته آینده شرایط پایداری هوا نسبت به هفته جاری کمتر خواهد بود، اظهار داشت: وزش باد تا روز یکشنبه تداوم خواهد داشت که در بعدازظهر می تواند به حد نسبتا شدید نیز برسد و اما میزان دما خیلی تغییر محسوسی نخواهد کرد.  

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.  /ایرنا

کپی