اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین:

۸۱ سرمایه گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین جذب شدند

۸۱ سرمایه گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین جذب شدند

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: ۸۱ سرمایه گذار طی سه ماهه نخست سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جذب شده‌اند.

حمیدرضا خانپور افزود: به سرمایه گذاران جذب شده در سال جاری که برای ساخت واحدهای تولیدی با شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین قرارداد منعقد کرده‌اند، ۷۱ هکتار زمین دارای زیرساخت واگذار شده است.

به گفته این مسوول، میزان سرمایه گذاری پیش‌بینی شده از سوی این تعداد سرمایه‌گذار، ۲۹ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.

وی اظهار داشت: با بهره‌برداری از واحدهای تولیدی سرمایه گذاران جدید برای سه هزار و ۲۰۰ نفر به طور مستقیم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین اشتغالزایی می‌شود و  تعداد اشتغالزایی غیرمستقیم این طرح‌ها نیز به حدود ۱۰ هزار نفر می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یادآور شد: بیشترین متقاضیان سرمایه‌گذاری سال جاری که به آنها در شهرک‌های صنعتی استان زمین واگذار شده به ترتیب با ۲۵، ۱۸ و ۱۳ سرمایه‌گذار به شهرک‌های صنعتی لیا قزوین، خرمدشت تاکستان و حکیمیه بویین‌زهرا اختصاص داشته است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین، خاطرنشان کرد: طی سه ماهه نخست سال گذشته، ۴۸ سرمایه‌گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جذب و برای ساخت واحدهای تولیدی خود نیز ۲۱ هکتار زمین دریافت کردند.

خانپور خاطرنشان کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها سه هدف مهم شامل توسعه زیرساخت‌ها و امکانات موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، احیای واحدهای راکد و بازگشت دوباره آنها به چرخه تولید و نیز جذب سرمایه گذاران جدید را پیگیری می‌کنیم.

استان قزوین علاوه بر برخورداری از یک شهر صنعتی، دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است./ایرنا

کپی