اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ونزوئلا: آمریکا به شبکه برق حمله می‌کند

ونزوئلا: آمریکا به شبکه برق حمله می‌کند

ونزوئلا اعلام کرد، آمریکا شبکه برق این کشور را هدف قرار می‌دهد تا ملت را بترساند و قاچاق مواد مخدر را فعال کند.

از اسپوتنیک، "الکساندر ولاسکز باستیداس" معاون وزیر دفاع ونزوئلا در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو گفت: آمریکا برای تهدید این کشور حملات سایبری انجام می‌دهد تا قاچاق و تجارت مواد مخدر صورت گیرد. شما می دانید که سیستم برق کشور در برابر چنین حملاتی آسیب پذیر است.

سخنان باستیداس در حالی بیان می شود که در مارس (اسفند) سال ۲۰۱۹، ونزوئلا با دو خاموشی گسترده مواجه شد. هر دو مورد ناشی از حوادث در بزرگترین نیروگاه برق آبی این کشور بود که علت آن حملات سایبری عنوان شد.

وزیر ارتباطات و اطلاعات ونزوئلا در آن زمان گفت که مظنونان شناسایی شده‌اند و آنها ساکنان ایالات متحده، اسپانیا و کلمبیا هستند و درخواست پیگیری آنها به پلیس اینترپل ارسال شده است. 

به دنبال استمرار سیاست های خصمانه آمریکا علیه ونزوئلا تحریم‌های شدیدی علیه این کشور اعمال شده که عملیات بانکی بین‌المللی را تحت تاثیر قرار داده و برخی بانکهای محلی و بانک مرکزی حمایت نهادهای جهانی را برای جابجایی پول از ونزوئلا یا به مقصد این کشور از دست داده‌اند.

با وجود آنکه واشنگتن ادعا می‌کند این تحریم ها برای محدود کردن روابط تجاری و مالی مادورو اعمال شده و شرکت‌های خصوصی را برای تجارت در خارج از کشور ممنوع نمی کند، اما فشار سنگین این تحریم‌ها را همه مردم ونزوئلا تحمل می‌کنند./ ایرنا

کپی