اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

فرمانده ارشد رژیم صهیونیستی: احتمالا به زودی با غزه درگیر شویم

فرمانده ارشد رژیم صهیونیستی: احتمالا به زودی با غزه درگیر شویم

"آویو کوخاوی" رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب گفت: یک احتمال وجود دارد که رویارویی نظامی با نوار غزه "به زودی" آغاز شود.

 از شبکه تلویزیونی رسمی صهیونیستی (کان)، کوخاوی این سخنان را در دیدار با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در واشنگتن گفته است.

کان همچنین اعلام کرد که کوخاوی با سالیوان از شکست میانجی‌گری گفته است که اخیرا برای رسیدن به راه‌حل طولانی مدت با جنبش مقاومت اسلامی حماس انجام گرفته است.

کوخاوی یکشنبه گذشته در یک دیدار رسمی که شش روز به طول انجامید به واشنگتن رفت، دیداری که در آن موضوع هسته‌ای ایران و شرایط در غزه از مهم‌ترین محورهای آن بود.

پیش از این نیز "بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با "تور وینسلند" هماهنگ کننده ویژه روند صلح در خاورمیانه دیدار و گفت وگو کرد.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در این باره نوشت که گانتس و ویسلند در این دیدار در مورد اوضاع امنیتی در نوار غزه و ضرورت تثبیت آتش‌بس و بازگرداندن نظامیان اسیر و مفقود اسرائیلی از غزه گفت وگو  کردند.

به دنبال حملات "وحشیانه" رژیم صهیونیستی به قدس اشغالی، درگیری نظامی میان ارتش اشغالگر و گروه‌های مقاومت در غزه آغاز شد که ۱۲ روز به طول انجامید و با آتش بس، با واسطه مصر ، سحرگاه ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت) به پایان رسید./ ایرنا

کپی