اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه:

مردم با تغییر سبک زندگی در هزینه‌های درمانی به بیمه سلامت کمک کنند

مردم با تغییر سبک زندگی در هزینه‌های درمانی به بیمه سلامت کمک کنند

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: مردم با تغییر سبک زندگی مانند ورزش، تحرک و تغذیه سالم می‌توانند علاوه برحفظ سلامتی خود و کاهش بیماری‌ها، در کاهش هزینه‌های درمانی نیز به سازمان‌های بیمه‌گر کمک کنند.

دکتر «امید قادری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در نسخ دارویی ، پنج قلم داروی پرمصرف در سال ۹۹ شامل متفورمین، لوزاتان، آسپرین، آترو واستاتین و لووتیروکسین بوده اند که این داروها عمدتا مربوط به قندخون، فشارخون ، چربی خون  هستند که هزینه های زیادی به سازمان بیمه سلامت تحمیل کرده اند.

وی اظهار داشت: در گذشته پرمصرف ترین دارو ها، آنتی بیوتیک بود که متاسفانه الان پنج قلم ذکر شده به عنوان پرمصرف ترین داروها سالیانه شناخته شده و هزینه های زیادی بر بیمه سلامت تحمیل می کنند.

او تغییر در سبک زندگی را منجر به داشتن جسم و روح و روانی سالم دانست و گفت: تحرک و ورزش کردن راهکار بسیار مناسب و کم هزینه ای برای تامین سلامتی بدن است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه خدمات رسانی مطلوب، سریع و با کیفیت را یکی از برنامه های این اداره کل دانست و گفت: برای تحقق این اهداف از همه ظرفیت های خود استفاده می کنیم.

قادری اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای استان کرمانشاه را از جمله برنامه های این اداره کل دانست و افزود: تاکنون طرح پزشک خانواده در شهرهای چهار استان کشور به صورت پایلوت اجرا شده و از ابتدای تیرماه نیز این طرح در ۹ شهرستان کرمانشاه به عنوان پنجمین استان به اجرا درخواهد آمد.

بیمه سلامت کرمانشاه، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر یعنی ۶۰ درصد از جمعیت استان را در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل، «صندوق کارکنان دولت»، «صندوق روستاییان و عشایر»، «صندوق بیمه همگانی رایگان»، «صندوق ایرانیان» و «صندوق سایر اقشار» زیرپوشش دارد.

اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

کپی