اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

نجات 18 گرفتار از میان آتش و دود

نجات 18 گرفتار از میان آتش و دود

ساکنان یک ساختمان دو طبقه در خیابان سعدی تهران که در میان آتش و دود گرفتار شده بودند با تلاش امدادگران آتش‌نشانی نجات یافتند.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در تشریح این ماجرا گفت: ساعت 8 صبح چهارشنبه یک مورد حادثه آتش‌سوزی در ساختمانی واقع در خیابان سعدی، ابتدای خیابان برادران قائدی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد و بلافاصله ۳ ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند. وی ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان دو طبقه اداری متعلق به یکی از اتحادیه‌های اصناف بود در طبقه همکف این ساختمان پارکینگ انباری به وسعت ۱۵۰ متر بود که لوازم و مواد غذایی در آن نگهداری می‌شد. زمانی که نیروها به محل حادثه رسیدند، آتش‌ در حال سرایت به طبقه دوم این ساختمان بود، در طبقه بالایی کارمندان این اتحادیه‌ مشغول فعالیت بودند.
یک خانواده نیز در یک واحد مسکونی دیگر در همین ساختمان حضور داشتند و مشخص شد حدود 18 نفر در این ساختمان میان دود و آتش گرفتار شده‌اند که همزمان با خاموش کردن آتش به سرعت عملیات نجات ساکنان نیز شروع شد و افراد را به سمت پشت‌بام هدایت کرده و با استفاده از نردبان هیدرولیکی این افراد به سلامت از ساختمان خارج شدند.

کپی