اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

عطریانفر: اینکه تصور شود اصلاح طلبان بر خاک مذلت نشسته اند، اینگونه نیست

عطریانفر: اینکه تصور شود اصلاح طلبان بر خاک مذلت نشسته اند، اینگونه نیست

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: هشت سال دولت آقای خاتمی موفق بوده و بعد یک دوره شکست بود که احمدی نژاد آمد و بعد دولت روحانی مورد حمایت قرار گرفت که دولت اولشان بسیار موفق بود و عدد و رقم آن موجود است.

«محمد عطریانفر»، فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: جریان های سیاسی فراز و فرود دارند ولی مرگ ندارند علتش هم این است که پایگاه جریان های سیاسی، مخاطبی است که مطالباتی را مطرح می کند و همواره جامعه در تمنای این است که کسانی پیدا شوند از چهره ها و نخبگان کشور که در قالب سیاسی بیایند و مطالبات آنها را، محقق کنند.

او افزود: طبعا در این فرایند فراز و فرودهایی وجود دارد که در مقاطعی ممکن است پیوند بین مخاطبین و جامعه سیاسی و احزاب کمرنگ و پررنگ شود که آن هم تابع شرایط آن کشور است. اینکه تصور بر این باشد که کلا اصلاح طلبان بر خاک مذلت نشسته اند خیر اینگونه نیست. مطالبات جامعه سیاسی ایران اصلاح طلبانه است و اگر کسانی بتوانند، این خواسته ها را تحریک کنند همواره جریان اصلاح طلب زنده و پرقدرت می تواند حضور داشته باشد و ایفای نقش کند.

 هر دولتی که در این شرایط بر سر کار بود مانند دولت روحانی دچار مشکل می شد

عطریانفر گفت: ما در شرایطی نیستیم که فکر کنیم کاری نکردیم. تجاربی که دولت های اصلاح طلب دنبال کردند توفیق آمیز بوده است. هشت سال دولت آقای خاتمی موفق بوده و بعد یک دوره شکست بود که احمدی نژاد آمد و بعد دولت روحانی مورد حمایت قرار گرفت که دولت اولشان بسیار موفق بود و عدد و رقم آن موجود است. دولت دوم هم به دلیل ناتوانی هایی بود که از خارج دولت، تحمیل شد که عمدتا تحریم و عدم فروش نفت بود که خزانه دولت را خالی کرد، در این رابطه هم تقصیرها را نمی توانیم به گردن دولت بیاندازیم.

 جریان های سیاسی فراز و فرود دارند ولی مرگ ندارند

او متذکر شد: اندکی از مشکلات ممکن است به عهده دولت باشد اما مشکلاتی بوده که هر دولت دیگری هم سرکار بود چه اصلاح طلب و چه اصولگرا، این مشکلات سر راه ملت ایجاد می شد. آنچه که ما از عملکرد اصلاح طلبان و نوع مدیریت آنها در جامعه شاهد هستیم مورد تایید بوده و خاطرات خوشی هم وجود دارد. الان هم برای اثبات صحبت های بنده، باید صبر کنیم تا دو سال از دولت آقای رئیسی بگذرد و جامعه خواهد فهمید که بسیاری از مشکلات به دولت، ربطی ندارد و می تواند از بیرون به دولت، فشار  وارد شود و دولت به عنوان یک چهره پاسخگو همیشه مطرح می شود و مردم مطالباتشان را همیشه از دولت، می خواهند./ برنا

 

 

کپی