اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبرداری یک میلیاردی با رسید ساز جعلی

کلاهبرداری یک میلیاردی با رسید ساز جعلی

شخصی که از طریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد دستگیر شد .

 سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: خانمی میانسال به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی شد قصد فروش تلویزیون در یکی از سایت‌های واسطه‌گر را داشتم که مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفتم .

وی افزود: شاکی در بازجویی اولیه اعلام کرد که خریدار با ارائه یک رسید بانکی در موبایلش ادعا کرد که وجه را به حساب من واریز کرده است و در نهایت کالای مورد نظر را دریافت، ولی پس از گذشت چند ساعت متوجه شدم که پولی به حسابم واریز نشده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس ادامه داد: کارشناسان با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی موفق شدند این مجرم سایبری را شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سرهنگ سلیمانی گفت: متهم در بازجویی اولیه ضمن اقرار به جرم خود عنوان داشت از ۳۵ نفر دیگر به همین شیوه مبلغ یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌ام.

این مقام سایبری با بیان اینکه شهروندان می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال تا با دریافت پیامک از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند، از عموم مردم خواست در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ اطلاع دهند.صدا وسیما 

کپی