اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
جلوگیری از صدور ابلاغ رییس جدید با حکم دیوان عدالت

وزارت ورزش: انتخابات زورخانه ای باطل نشده

وزارت ورزش: انتخابات زورخانه ای باطل نشده

با وجود انتشار برخی اخبار مبنی بر ابطال انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای، وزارت ورزش این موضوع را تکذیب کرد.

 چند روز قبل بود که در انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، مهرعلی باران چشمه در رقابت نزدیک با مجتبی جوهری توانست با 22 رای از 41 رای برنده انتخابات لقب بگیرد و به صندلی ریاست این فدراسیون برسد.

امروز اخباری مبنی بر ابطال این انتخابات منتشر شد و برخی از حکم دیوان عدالت اداری برای باطل شدن این مجمع انتخاباتی خبر دادند.

مرتضی فلاح، مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش این موضوع را رد کرده و می گوید: در خصوص شکایت احدی از کاندیدای فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و اعتراض به ابطال تصمیم مجمع انتخاباتی فدراسیون مزبور به اطلاع می رساند؛ ‌هیچ گونه دادنامه‌ای دال بر ابطال انتخابات مجمع به هر نحو از انحاء تاکنون صادر نشده و صرفاً شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری با تجویز از ماده ۳۴ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، بدون هرگونه اخذ دفاع از دستگاه طرف شکایت با تشخیص فوریت امر، دستور موقت جلوگیری از توقف عملیات اجرای صدور ابلاغ رئیس فدراسیون را صادر کرده که دلیلی بر ورود خواسته شاکی نیست.

فلاح ادامه داد: هرگونه اقدام و اتخاذ تصمیم منوط به رسیدگی شکلی و ماهوی مستندات و دفاعیات این وزارتخانه و فدراسیون در شعبه مربوطه است و همچنین به استناد ماده ۳ آیین نامه چگونگی انتخاب رئیس فدراسیون، مسئولیت دعوت و برگزاری تشریفات انتخابات بر عهده فدراسیون‌های ورزشی بوده که با این وصف انتخابات فدراسیون ابطال یا لغو نشده است.

مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان همچنین تاکید کرد: از نظر حقوقی و وزارتخانه این دستور موقت ایراداتی بر آن متصور بوده که مستندا به شعبه محترم اعلام شده است./ وزارت ورزش

کپی