اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

با چه رژیم غذایی می‌توان التهاب پوست و مفاصل را کاهش داد؟

با چه رژیم غذایی می‌توان التهاب پوست و مفاصل را کاهش داد؟

نتایج یک مطالعات تازه تغییر در رژیم غذایی و انتقال از سبک تغذیه غربی به یک رژیم متعادل را برای کاهش بروز التهاب در پوست و مفاصل را نوید داد.

راز سلامت پوست و مفاصل در میکروارگانیسمهای روده است. مطالعه محققان آمریکایی نشان داد رژیم غذایی غنی از مواد قندی و چربی منجر به عدم تعادل در بافت میکروبی روده شده و ممکن است در بروز بیماری های التهابی پوستی مانند پسوریازیس نقش داشته باشد.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که رعایت رژیم غذایی متعادل تر، سلامت روده را بازیابی کرده و التهاب پوستی را سرکوب می کند.

به گفته محققان، مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته حاکیست رژیم غذایی غربی که مشخصه آن وجود مواد قندی و چربی است می تواند به التهاب پوستی و بروز بیماری پسوریازیس منجر شود. علیرغم وجود داروهای ضد التهابی قوی برای درمان این بیماری پوستی، مطالعات نشان می دهد که اعمال تغییرات ساده در رژیم غذایی ممکن است تاثیرات مهمی بر بهبود علائم پسوریازیس داشته باشد.

پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که با سیستم ایمنی بدن مرتبط است. هنگامی که سلول های ایمنی به اشتباه سلول های سالم پوست را هدف قرار می دهند، موجب التهاب پوست، پوسته پوسته شدن آن و ایجاد لکه های قرمز همراه با خارش می شود. حدود ۳۰ درصد از بیماران مبتلا به پسوریازیس دچار آرتریت پسوریازیس هستند که با علائمی مانند سفتی و خستگی صبحگاهی، ورم انگشتان دست و پا، درد در مفاصل و تغییر ناخن همراه است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، رژیم غذایی بر تعادل میکروبی روده و التهاب پوست تاثیر می گذارد زیرا غذا یکی از مهمترین عوامل قابل تغییر در تنظیم میکروبیوم روده است.

رژیم غذایی غربی می تواند باعث تغییر سریع و اختلال در میکروبیوم روده و عملکرد آن شود و این اختلال در تعادل میکروبی در التهاب روده نقش دارد./ ایسنا 

خوراکی‌های التهاب‌آور

زردچوبه را جدی بگیرید

درمان آرتروز با داروی افسردگی

مسکن‌های خوراکی برای التهاب مفاصل

 

 

 

 

کپی