اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سایه سنگین افسردگی بر سر کشورهای اروپایی

سایه سنگین افسردگی بر سر کشورهای اروپایی

طبق یک مطالعه آماری جدید که در نشریه بهداشت عمومی "لانست" به چاپ رسیده، شمار افراد مبتلا به افسردگی در اروپا بیش از تخمین‌های ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت است.

نتایج این بررسی نشان داد که بیش از ۶ درصد مردم اروپا از افسردگی رنج می برند.

مطالعه انجام شده در ۲۷ کشور اروپایی نشان داد ۶.۴ درصد آنان به افسردگی مبتلا هستند. در این بررسی اطلاعات بیش از ۲۵۰ هزار نفر مورد ارزیابی قرار گرفت.

طبق این بررسی میزان شیوع افسردگی در کشورهای اروپایی ۶.۴ درصد است که بالاتر از رقم برآورد شده سازمان جهانی بهداشت است. بنابر بررسی های این سازمان، میزان افسردگی در کشورهای اروپایی ۴.۲ درصد است.

همچنین در این بررسی مشخص شد موارد ابتلا به افسردگی در زنان بالاتر بوده و ۷.۷ درصد و در مردان ۴.۹ درصد است. همچنین از این نظر، اختلافات شدیدی بین کشورها مشاهده می شود و در کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی نرخ افسردگی بالاتر است.

افسردگی یکی از مهمترین دلایل ناتوانی در سراسر جهان در نظر گرفته می شود، خطر مرگ زودرس را افزایش داده، کیفیت زندگی را کاهش می دهد و بار سنگینی برای سیستم سلامت است. تخمین زده می شود که ممکن است بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان تحت تاثیر اختلال افسردگی باشند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، در این بررسی اطلاعات ۲۵۸ هزار و ۸۸۸ نفر از ۲۷ کشور اروپایی به استثنای اسپانیا، بلژیک و هلند مورد استفاده قرار گرفت./ ایسنا

آشنایی با علائم افسردگی در مردان

همه‌گیری کووید-۱۹ با روان نوجوانان چه می‌کند؟

جوانان افسرده و مضطرب میزبان بیماری‌های قلبی

 

 

 

کپی