اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

لیگ ملت‌های والیبال| هفتمین باخت متوالی شاگردان آلکنو؛ این بار مقابل لهستان/ ایران رکورد ۳۰ ساله را شکست!

لیگ ملت‌های والیبال| هفتمین باخت متوالی شاگردان آلکنو؛ این بار مقابل لهستان/ ایران رکورد ۳۰ ساله را شکست!

تیم ملی والیبال ایران در بازی مقابل لهستان در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ شکست خورد و رکورد ۳۰ ساله‌اش را شکست!

تیم ملی والیبال ایران در چهاردهمین بازی خود در لیگ ملت‌های 2021 از ساعت 17:30 به مصاف لهستان رفت و با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد تا با ثبت هفتمین شکست متوالی، رکورد 30 ساله‌اش را بشکند. دو تیم پیش از این 21 بار در میادین مهم بین‌المللی با هم روبرو شده بودند که لهستان در 14 بازی پیروز شده و سهم ایران 7 برد بود.

تیم ملی ایران پیش از این بازی، 6 شکست در لیگ ملت‌ها داشت؛ آخرین تورنمنتی که ایران در آن با 6 شکست متوالی مواجه شد، جام جهانی 1991 بوده است. در نهایت تجربه هفتمین باخت متوالی این رکورد 30 ساله را شکست تا همه اهالی والیبال نگران وضعیت تیم ملی در المپیک توکیو باشند.

ایران بازی را با جواد کریمی، بردیا سعادت، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و آرمان صالحی (لیبرو) آغاز کرد و برای تیم لهستان نیز، ویلفردو لئون، میهاو کوبیاک و بارتوژ کورک غایب بودند.

دیدار حساس و خارج از جدول ایران و لهستان با برتری 5 بر صفر حریف اروپایی آغاز شد تا آلکنو، خیلی زود بازیکنانش را برای ایجاد وقفه در روند بازی بیرون بکشد. تیم ایران به دنبال بازی‌های پر انتقاد روزهای گذشته در دریافت اول باز هم مشکل داشت و مرتکب اشتباهات زیادی می‌شد. آلکنو در امتیازات پایانی بازی، سعید معروف و امیر غفور را به زمین فرستاد که در خوشبینانه‌ترین حالت، بعید بود از این دو ستاره در آن مقطع از بازی، کاری برآید. پاس پشت امیر غفور و اسپک قدرتمند بردیا سعادت از منطقه 2 از صحنه‌های جذاب این ست بود. تیم ایران در نهایت ست اول را با نتیجه 25 بر 20 به حریفش واگذار کرد.

تیم ایران در پایان ست نخست، 12 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و 4 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان لهستان نیز 11 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع، 2 امتیاز مستقیم سرویس و 8 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

آلکنو در ست دوم تاکید داشت که شاگردانش فقط بازی نکنند، بلکه بجنگند. او می‌گفت که مجموع سن بازیکنان درون زمین ایران، 100 سال هم نیست، پس باید بیشتر بجنگند. بازیکنان ایران در این ست، تمام تلاش خود را به کار گرفتند و در توپ‌گیری و حمله، عملکرد خوبی داشتند. ایران تا امتیاز 20 با لهستان، مساوی پیش رفت اما در نهایت 25 بر 20 شکست خورد.

تیم ایران در پایان ست دوم، 22 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع روز تور، 2 پوئن سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان لهستان نیز 24 امتیاز از اسپک، 7 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز مستقیم سرویس و 16 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

ست سوم با برتری 6 بر صفر لهستان آغاز شد. آلکنو که اجرا نشدن تفکراتش و برتری کامل تاکتیکی حریف ناامید شده بود به سراغ غیرت بازیکنان رفت و از آنها خواست تا خود را در زمین، جمع و جور کنند. خطاهای متعدد سرویس بازیکنان ایران، زحمت لهستانی‌ها را برای پیروزی کمتر می‌کرد. دفاع روی تور بهتر لهستان، برتری مطلق این ست را به آنها داد و ایران 25 بر 16 و در مجموع 3 بر صفر شکست خورد.

تیم ایران در پایان بازی، 27 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع روز تور، 3 پوئن سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان لهستان نیز 31 امتیاز از اسپک، 11 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز مستقیم سرویس و 27 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

با این شکست،‌ تعداد باخت‌های متوالی ایران به 7 رسید و رکورد 6 باخت متوالی سال 1991 پس از 30 سال جابجا شد.

تیم ایران در بازی آخر خود از ساعت 18:30 فردا (چهارشنبه) به مصاف آرژانتین می‌رود./ تسنیم

کپی