اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

افزایش بستری‌های کرونا در ۴ استان

افزایش بستری‌های کرونا در ۴ استان

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه متأسفانه آمار هفته گذشته در تعداد بیماران سرپایی مثبت افزایش 19 درصدی را نشان می‌دهد، گفت: وضعیت قرمز کرونایی در نوار جنوبی کشور همچنان در حال گسترش است و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی تعداد بیماران بستری مثبت مواجه هستند.

 سیما سادات لاری در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره وضعیت بیماری کووید۱۹ در کشور، گفت: در هفته چهارم خرداد ماه شاهد کاهش 2.2 درصدی در موارد بستری مثبت و کاهش 8.6 درصدی در تعداد فوت شدگان بیماری نسبت به هفته ماقبل در کشور بوده‌ایم. وی افزود: با وجود مشاهده روند کاهشی در موارد بستری و فوتی در هفته گذشته، متأسفانه آمار تعداد بیماران سرپایی مثبت افزایش 19 درصدی را نشان می‌دهد.
لاری ادامه داد: وضعیت قرمز کرونایی در نوار جنوبی کشور همچنان در حال گسترش است و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی تعداد بیماران بستری مثبت مواجه هستند. وی تأکید کرد: توقف روند کاهشی بستری بیماران در برخی استان‌ها و ایجاد روند صعودی بستری شدگان مثبت در برخی دیگر از استان‌های کشور، زنگ خطر جدی برای مدیریت اپیدمی در کشور است. لاری گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشورمان همچنان 70درصد گزارش شده است که با حد مطلوب دارای فاصله زیادی است. علیرضا زالی فرمانده عملیات مبارزه با کرونا در استان تهران نیز وضعیت بیماری در این استان را تشریح کرد.وی گفت: متأسفانه از ابتدای هفته سوم و چهارم خرداد فرایند نزولی بیماران بستری و سرپایی کرونایی متوقف شد یعنی ما در دو هفته اول خرداد کاهش آمار را داشتیم ولی از هفته سوم و چهارم عملاً به کفه رسیدیم و تعداد بیماران کاهش نیافته است. وی افزود: به‌نظر می‌رسد کانون‌های مختلفی در تهران وجود دارند که این کانون‌ها هر چند وقت یک بار تعدادی  بیمار دارند. الان نقشه درگیری بیماری در هر ۵ حوزه جغرافیایی شهر تهران فعال است و  در حال حاضرهمه شهرستان‌های شهر تهران نارنجی هستند.زالی تأکید کرد: تنها شهرهای بهارستان، ملارد و قدس زرد هستند اما شهر تهران این هفته هم نارنجی بود و پیش‌بینی می‌کنیم رنگ نارنجی هفته دیگر هم برقرار باشد.
 
کپی