اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

انهدام باند 6 نفره موبایل قاپان

انهدام باند 6 نفره موبایل قاپان

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند 6 نفره سرقت تلفن همراه به شیوه قاپ زنی و کشف بیش از 115 فقره سرقت به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" اظهار داشت: با توجه به تعدد وقوع سرقت خصوصا سرقت گوشی تلفن همراه بعضا توسط افراد با سنین پایین در سطح شهر تهران و محدوده پایگاه ششم پلیس آگاهی وبه دلیل حساسیت موضوع، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص این پایگاه، برای بررسی ویژه و دقیق تر موضوع، وارد عمل شدند.
وی افزود: براساس بررسی های صورت گرفته و آنالیز سرقت ها مشخص شد چندین فقره سرقت قاپ زنی گوشی تلفن همراه به صورت سریالی و با شیوه و شگرد مشابه و با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت در جنوب شرق تهران به وقوع پیوسته که با تحقیقات میدانی و بررسی دوربین های مداربسته، تصاویر چند نفر از سارقان در بعضی از صحنه ها به دست آمد، در نهایت با بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم،  هویت یکی از سارقان سابقه دار و حرفه ای به نام «میثم» شناسایی شد.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی اظهار داشت: با توجه به شناسایی یکی از سارقان و اینکه این فرد سابقه دار نیز بوده و با کمک همدستان خود به صورت باندی و گسترده اقدام به سرقت می کردند، محل اختفای آنان شناسایی و با هماهنگی با مرجع قضائی، نهایتا همه اعضای باند دستگیر می شوند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: به همراه 6 نفر اعضای باند و در بازرسی از مخفیگاه آنان 7 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه، سه قبضه سلاح سرد (چاقو) و یک عدد گاز اشک آور، 3 دستگاه موتور سیکلت که در سرقت ها و جرایم ارتکابی از آنها استفاده می کردند نیز کشف و ضبط شد.
کنجوریان افزود: طی استعلام صورت گرفته مشخص شد یک دستگاه از موتورسیکلت های توقیفی دارای سابقه سرقت از حوزه کلانتری 121 "سلیمانیه" بوده که با دعوت از مال باختگان (صاحب موتورسیکلت و گوشی های مسروقه مکشوفه) ضمن تحویل موتورسیکلت و اموال، اظهارات و شکایت آنان نیز ضمیمه پرونده شد.
وی ادامه داد: متهمان در تحقیقات اولیه متهمان منکر جرایم صورت گرفته بودند اما در تحقیقات تکمیلی با توجه به دلایل، مدارک و مستندات چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و ضمن اعتراف و اقرار به سرقت های متعدد عنوان کردند که گوشی ها را پس از سرقت برای تامین مایحتاج خود به افراد عبوری، رهگذر (عمدتاً اتباع بیگانه) به فروش رسانده و در حال حاضر قادر به معرفی مالخران نیستند.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان با بیان اینکه با تلاش کارآگاهان از افرادی که دارای پرونده وقوع سرقت گوشی قاپی در این یگان بوده اند دعوت شده که بیش از 115 نفر از مال باختگان موفق شدند متهمان را به عنوان سارقان اموال خود شناسایی کنند؛ اضافه کرد: ارزش ریالی اموال مسروقه بنا به اعلام کارشناسان یک میلیارد تومان برآورد شده است

کپی